Abone olun

TÜGVA yurdu önünde gerginlik

İzmit Tepeköy Mahallesi’nde bulunan TÜGVA yurdunda SOL Parti Kocaeli üyeleri ile TÜGVA üyeleri arasında arbede yaşandı

İzmit Belediyesi’nin önceki dönem başkanı Nevzat Doğan döneminde TÜGVA’ya devrettiği yurt önünde bugün açıklama yapmak isteyen SOL Parti Kocaeli üyeleri ile TÜGVA üyeleri arasında arbede yaşandı. SOL Parti Kocaeli Örgütü sosyal medya hesabından konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “TÜGVA Kocaeli Yurdu önünde eylem yapan arkadaşlarımıza TÜGVA üyeleri saldırdı! Çöktükleri yurtlar yeniden kamuya devredilip; gerici çeteler, işgal ettikleri tüm alanları terk edene kadar mücadelemize devam edeceğiz. Memleketi #TÜGVA karanlığına teslim etmeyeceğiz!” TÜGVA Yurdu önünde açıklama yapmak isteyen Sol Parti üyeleri ile TÜGVA üyeleri arasında arbede yaşandı. Olayda yurt müdürünün de darp edildiği iddia edildi. Olay yerine polis ekipleri geldi. Olayla ilgili görüntüler inceleniyor. 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.