Abone olun

Tutuklanan Bülent Sadıkoğlu' ndan ilginç ifade

Trafik kontrol noktasından polisi sürükleyerek kaçan CHP İzmit İlçe eski yöneticisi Bülent Sadık Oğlu tutuklandı. Tutuklanan Sadıkoğlu' nun ifadesinde," Şeker hastasıyım. Arabayı bağlatmamak için kaçtım” dediği öne sürüldü.

Alınan bilgiye göre İzmit Ömer Türkçakal bulvarında rutin trafik uygulaması yapan polisler, 06 CHP 50 plakalı otomobili durdurdu. Evrak kontrolü yapmaya çalışan trafik polislerinin belgelerini istediği sürücü aniden gaza basarak kaçmaya başlayan otomobil sahibi Bülent Sadıkoğlu polis noktasında alınan Sadıkoğlu tutuklandı. Olayda otomobili durdurmak için araca tutunan  polis memuru Bedir Yıldız ise  sürüklendikten sonra tutunduğu yeri bırakarak yere düştü. Yere düşen trafik polisi yaralandı. Vücudunda kırıklar meydana gelen polis ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olay yerinden kaçan otomobili Başiskele Vezirciftliği'nde terk edilmiş halde bulundu.
2 GÜN SONRA YAKALANDI
Aracın CHP İzmit ilçe eski yöneticilerinden Bülent Sadıkoğlu’na ait olduğu öğrenilirken aracın yakalamalı ve hacizli olduğu öne sürüldü. Yaralanan polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken olay anı ise bölgede bulunan bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde kaçmaya çalışan aracı durdurmak isteyen polis memurunun yere düşerek yaralanması ve ardından çevredeki vatandaşların yaralanan polis memuruna yardım etmeleri yer alıyor. Görüntülerde kaçan aracın sahibi Bülent Sadıkoğlu ise 2 gün sonra bu sabah teslim olmak için polis noktasına giderken Kocaeli Asayiş Şube ekipleri tarafından gözaltına alınarak emniyette götürüldü.
ŞEKER HASTASIYIM
Sadıkoğlu emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kocaeli Adliye’sine sevk edildi. Kocaeli Adliye’sinde mahkemeye verdiği ifadesinde Bülent Sadıkoğlu “Normalde beyefendi bir insanımdır, Şeker hastasıyım. Arabayı bağlatmamak için kaçtım” dediği öne sürüldü. Sadıkoğlu çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine teslim edildi. 

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.