Abone olun

Yaralama olayıyla ilgili CHP’den açıklama

İzmit ilçesinde trafik kontrolünden kaçmaya çalışan 06 CHP 050 plakalı aracı kullanan Bülent Sadıkoğlu’nu durdurmak isteyen trafik polisi, araçla birlikte sürüklenerek yere düşmesi sonucu yaralandı. CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı yaralama olayıyla ilgili açıklama yaptı

İzmit Ömer Türkçakal bulvarında trafik uygulaması yapan polisler, 06 CHP 050 plakalı aracı durdurmak istedi. Ancak sürücü kontrol noktasından kaçarken otomobile tutunan polisi birkaç metre sürükleyip yaraladı. Olayın ardından aracı kullanan sürücünün CHP’de bir dönem ilçe gençlik kolları başkan yardımcılığı ve il gençlik kolları başkan vekilliği yapan Bülent Sadıkoğlu’na ait olduğu ve ayrıca araç İstanbul Anadolu 21. İcra Dairesinden hacizli olduğu tespit edildi.

“BİZLERİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜR”

Bu olayla alakalı açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, “Bu sabah kendini bilmez  bir vatandaşın, polis kontrol noktasından kaçarak polis memurumuz Bedir Yıldız'ın yaralanmasına sebep olması bizleri derinden üzmüştür. Polis memuruna acil şifalar diler, emniyet camiasına da geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

“HİÇBİR ŞEKİLDE KABUL EDİLİR DEĞİLDİR”

Olaya karışan aracın CHP Plakalı olması, bazı yayın organlarında partimiz ile bağdaştırılmaya çalışılması hiçbir şekilde kabul edilir değildir. Bu olayı gerçekleştiren vatandaşının bir an önce yakalanıp yargı önünde en ağır cezaya çarptırılması, emniyet camiası ve polis memurumuz Bedir Yıldız kadar bizleri de rahatlatacaktır. Suç bireyseldir, suçu işleyen kim olursa olsun CHP ile bir bağı olduğunu tespit edersek, disiplin sürecini hızlı bir şekilde başlatılması için gereğinin yapılacağından kimsenin şüphesi olmamalı. Tekrardan polis memurumuz ve emniyet camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, İzmit'imizin huzurunun bozulmasına asla izin vermeyeceğimizi belirtirim.” dedi.

PARTİDEN İHRAÇ EDİLME SÜRECİ BAŞLADI

Konu ile alakalı bir açıklama ise CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı’dan geldi. Yıldızlı sosyal medya üzerinden, “Kocaeli CHP'de aktif bir görevi bulunmayan, polis memurumuzun ve tüm vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye atan şahsın, partimizden en kısa sürede ihraç edilmesi için gerekli süreç başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.