Abone olun

Yürüyemediği için kaçamadığı yangında can verdi

İzmit Musa Kazım Caddesinde ikamet eden Lütfü Balcıoğlu isimli yaşlı adam evinde çıkan yangından yürümediği için can verdi

Alınan bilgiye göre Yangın akşam saatlerinde İzmit Çukurbağ Mahallesi Musa Kazım Caddesi’nde iki katlı ev yandığını fark eden çevredeki vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri çalışma başlattı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederken polis ekipleri ise bölge güvenliği aldı.
“YÜRÜYEMEDİĞİ İÇİN DIŞARI ÇIKAMADI”
İtfaiye ekipleri yangına müdahale ettiği sırada evde tek başına yaşadığı öğrenilen 74 yaşındaki Lütfi Balcıoğlu’nu cansız bedeni ile karşılaştı. Olay yeri inceleme ekiplerinin bölgedeki çalışmasının ardından Balcıoğlu’nun cenazesi Kocaeli Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Yangınla ilgili inceleme başlatırken o anları anlatan mahalle sakini Murat Yıldırım, “Buradan geçerken ufak kıvılcım ve ateş çıktı. Camın patlamasıyla birlikte alevler yükseldi. Ondan sonra 10 dakika içinde itfaiyeler geldi. İçeride bir tane adam var. O adamı kimse tanımıyor. Tek başına yaşıyormuş. Evin elektriği de kesik olduğu için büyük ihtimal yangının mumdan çıktığı tahmin ediliyor. Çünkü evde elektrik yok. Adam yalnız. Yürüyemediği için dışarı çıkamadı diye düşünüyoruz” dedi.

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.