Abone olun

Zafer Partisi Ayşegül için açıklamayı erteledi

Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, haftalık basın açıklamasını 5 aylık yaşam mücadelesini kaybeden Ayşegül Aydın’ için ‘Bugün siyaset günü değildir’ diyerek erteledi

Geçtiğimiz aylarda Gebze’de Afgan vatandaşının taciz saldırısına uğrayıp ağır yaralanan Ayşegül Aydın, hayatını kaybetti. Hastanede yaşam mücadelesini verirken yaşama veda eden Ayşegül Aydın’ın ardından ilimiz adeta yasa boğuldu. Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık da haftalık basın açıklamasını bu sebeple erteledi.

 

‘ARAMIZA KAN GİRMİŞTİR’

Zafer Partisi İl Başkanı Vedat Çalık, konuyla ilgili yaptığı konuşmada, “Kocaeli'nin Gebze ilçesi Pelitli Köyü’nde 12 Temmuz günü Afganistan uyruklu A.M.’nin cinsel istismar girişiminde bulunduğu genç kızımızın kafasını taş ile ezmek suretiyle yaralayarak bitkisel hayata sürüklediği hemşehrimiz Ayşegül AYDIN kızımızın ölüm haberi sebebiyle ertelenmiştir. Bugün siyaset günü değildir. Bugün acımızı yaşayacak ve Zafer Partisi olarak Ayşegül kızımızı son yolculuğuna uğurlayacağız. Bize göre sözde sığınmacılar için söz bitmiş artık aramıza kan girmiştir.  Sığınmacıların kendi vatanlarına geri gönderilmesine dair yapacağımız imza kampanyası çalışmaların engellenmesi için artık hatır dinlemeyeceğiz. Kıyamet kopacaksa kopsun artık” dedi.

BENZER HABERLER

ÇEKER: 6 ARALIK PAZARTESİ GÜNÜ İŞ BIRAKIYORUZ

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, 6 Aralık Pazartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Kocaeli’deki tüm sağlık kuruluşlarında iş bırakma eylemi ile ilgili olarak, vatandaşlarında sağlık çalışanlarına karşı sağduyu ile yaklaşmalarını ve pazartesi günü mağduriyet yaşamamaları için sağlık kuruluşlarına gelmeyerek sağlık çalışanlarının haklı davalarına destek vermelerini istedi.

Candemir'den Feyzioğlu'na: Bu görevden affınızı rica ediyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) 36. Olağan Genel Kurulu'nda delegeler Birlik Başkanı Metin Feyzioğlu'na eleştirilerini dile getirdi. Kocaeli Baro Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Birlik Başkanı Feyzioğlu'nun "çoklu baro yasası" protestosunda Eskişehir Yolu üzerindeki baro başkanlarının yanına geç geldiği için dilediği özrü hatırlatarak, "Ben özrünüzü kabul ediyorum ve bu görevden affınızı rica ediyorum" dedi.