Abone olun

Zeray İnşaat gazetecileri unutmadı

Projelerdeki titiz yaklaşımıyla inşaat sektöründe fark yaratan Zeray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı

Kocaeli’de gerçekleştirdiği vizyon projeleri adından söz ettiren Zeray İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray, Başiskele’de bulunan Wellborn Otel’de basın mensupları ile bir araya geldi. Zeray İnşaat, çalışan gazeteciler gününü bir kahvaltı organizasyonu ile yerel basını bir arada buluşturarak kutladı. Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray da organizasyona katıldı. 2008 yılında Zeray İnşaat’ı kuran Zeki Zeray, ve ilk projelerine Gölcük’te başladı. 3 yıl gibi kısa bir süre içerisinde 14 başarılı projeyi tamamlayan Zeray İnşaat, 2011 yılına gelindiğinde artık tüm Kocaeli’de ses getiren konut ve işyeri projeleri gerçekleştiriyor.

“GAZETECİLERİN GÜNÜ KUTLU OLSUN”

Programda konuşan Zeki Zeray, “Kamuoyunun haber alma hakkına büyük bir özveri ile ışık tutan, demokrasinin gelişimine katkıda bulunan ve her zaman toplumun sesi olan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım” diyerek basın mensuplarına katılımlarından ötürü teşekkür etti.

 “EL ETEK ÖPMEDİK”

Welborn Otel’de gerçekleşen basın buluşmasında daha sonra soruları yanıtlayan Zeray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray; “Bugüne yaptıklarımı çok emek harcayarak başardık. El etek öpmeden bugünlere geldik. Kentimiz gerçekten, konut yapımında geride kaldı. Çok düşündüm, kafa yordum. Biz bu kentte mümkün olduğunca nitelikli yapılmayanı üretmek istedik. Tasarıma öncelik verdik. Klonik hale gelen bir yapı var. Ekonomik olarak özellikle bazı tabular yıkılamıyor.

GELECEĞE YATIRIM YAPTIK”

2014 yılına kadar sıfır kar ile süreci yönettik. Geleceğe yatıırm yaptık. 2019 yılından itibaren Kartepe’ye yoğunlaştık. İlçe belediyelerle görüşüp yanıt alamayınca boş bulduğumuz alanları dolduruyoruz. Kocaeli’de yeni inşaat alanları için en uygun yer Kartepe ve Başiskele ilçeleri. Bünyemizde çalışan sayısı binin üzerinde ve aratarak devam ediyor. Gebze bölgesinde de projeler başlatmak istiyoruz. TÜSİAD’a üye olduk. Firma olarak 1040 personelimiz bulunuyor. Aktif şantiye Kocaeli’de 5 tane, 4 şantiye de hazırlanıyor. 2022 yılında 10 proje planlıyoruz” dedi.

“GENEL MERKEZİ TAŞIYACAĞIZ”

Genel merkezin İstanbul’a taşınıp taşınmayacağı sorusuna yanıt veren Zeray; “Kocaeli’de 5 yerde aktif şantiye sahamız var. 4 tane de hazırlamakta olduğumu şantiyemiz var. Genel merkezi İstanbul’a taşıyoruz. Orada bir plaza binasına taşınacağız. Bu ay sonu taşınma işlemi gerçekleşir” dedi.

“BİNAMIZI VAKFA TAHSİS EDECEĞİZ”

Zeray Vakfı ile ilgili soruya yanıt veren Zeki Zeray; “Anadolu kültüründen geldiğimiz için eğitime ve sağlık gibi bir çok alana yönelik katkılarımız oluyordu. Bunları daha kurumsal hale getirebilmek adına neler yapılabilir diye düşündük. İzmit’te ki merkez binamızı ona tahsis edeceğiz. O vakfın üniversitesi de hastanesi de olacak. Açılı Nisan ayında yapmayı planlıyoruz. Vakfın merkezi bu şehirde olacak 5 yıllık planlarımız var. 2025 yılı sonuna geldiğimizde 10 bin nitelikli projeyi tamamlamış olmak istiyoruz.”  şeklinde konuştu.

“BANKA AÇACAĞIZ”

Zeray İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Zeray sözlerine; “Sadece binayı istanbul’a taşıyoruz. Vergi dairesi olarak yine Kocaeli’ye bağlı kalacağız. Amiral gemimiz olarak inşaat sektöründe devam edeceğiz. Bundan sonra ilk olarak çimento fabrikası açmak gibi bir hedefimiz var. Bu benim çocukluk hayalim. İçinden cadde geçen bir fabrika hayalim var. Ayrıca banka açmak hedefimiz var. İlerleyen zamanlarda bu konuda gelişmeler olacak. Diğer yandan da Ege ya da Akdeniz kıyılarında 5 yıldızlı otel açma hedefimiz var” şeklinde son verdi.  

BENZER HABERLER

Meteoroloji'den soğuk ve yağış uyarısı

Meteoroloji tarafından açıklanan son raporda yurt genelinde soğuk ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Rize ve Artvin'in kuzey kesimlerinde yer yer yoğun kar yağışı, Aksaray, Şırnak, Hakkari ve Ardahan çevreleri ile Van'ın güney kesimlerinde karla karışık yağmur bekleniyor. Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz'in batısı ile Hatay kıyıları, Eskişehir, Kastamonu'nun kıyı kesimleri, Hakkari ve Ardahan çevrelerinin aralıklı yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.