Abone olun

Kocaeli ve marketlerde HES Kodu

Marketlerde neden HES Kodu sorulmuyor? Mahalle bakklarında HES Kodu uygulansa bunu kaç esnaf kaldırır? Kocaeli HES Kodu uygulaması keyfi mi uygulanıyor? İşte cevapları...

 

Mahalle kültürümüz giderek azalmaya başladı. Site hatta yüksek korunaklık site kültürü toplumun bütün kesimlerine yayılmaya başladı. Mahalle aralarında futbol oynayan çocuklarımız evlerde bilgisayar oyunlarına yönelmekte. Bu değişim birçok şeyi beraberinde getiriyor. Bunlardan bir tanesi de bakkaların yerine küçük süpermarketlerin alması gibi. Kocaeli bu değişimi hissetmeye başladı.

 

Koronavirüs hayatınımıza girdi. Öyle bir girdi ki birçok değişimi bize aşıladı. Pandemi ile birlikte birçok yere HES Kodu uygulaması ile giriş yapımaya başladı. Marketler hariç. Marketlerinde bu konudaki ayrıcalığı nedir. HES Kodu neden sorulmamakta. Makarna poşetlerinden virüs geçmez mi?

 

Kocaeli HES Kodu uygulamasının tam kapasite ile uygulandığı şehirler arasında. AVM, belediye binaları ve daha birçok yerde HES Kodu sorgulaması yapılmakta. Yoksa marketlerde HES Kodu uygulaması yapılmaya başlansa zaten devamlı zarar eden bakkallarda da mı uygulanmasından çekiniliyor. Kocaeli HES Kodu uygulaması bakkallarda uygulansa, kaç esnaf buna dayanabilir?

BENZER HABERLER