KOCAELİ
Abone olun

14 yıl önce kaybolan iki kişi cinayete kurban gitmiş

Kocaeli Gölcük İlçesinde, 2007 yılında art arda kaybolan 2 kişinin cinayete kurban gittiği öğrenildi. Olayla ilgili olarak 2 kişi gözaltına alındı

Kocaeli Gölcük İlçesinde oturan Mahmut Şahin(32), 15 Mayıs 2007 tarihinde bir anda ortalıklardan kayboldu.  20 Kasım 2007 tarihinde ise soyadları aynı olan ancak aralarında herhangi bir akrabalık bulunmayan Nihat Şahin(30) bir anda ortalıklardan kaybolarak sırra kadem bastı. Yapılan tüm araştırmalara rağmen kayıp olan kişilere ulaşılamadı.  Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne Bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Ekipleri,    kayıp şahıslar ile ilgili dosyayı tekrar açtı.

 

4 ŞÜPHELİ TESPİT EDİLDİ

Ekiplerin yaklaşık olarak 6 aydır üzerinde uğraştıkları kayıp dosyalarını incelerken,  şahısların o dönemde yakın çevresinde bulunanlar ve yaptıkları binlerce telefon görüşmeleri araştırıldı. Yapılan araştırmalar sonucu olaylar ile ilgili olarak 4 şüpheli tespit edildi.  Şüphelilerden Serdar T(37) ve A.Y(51)  gözaltına alınarak Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi. Ancak ismi açıklanmayan diğer iki şüpheliden birinin yurt dışında olduğu, diğerinin ise başka suçtan cezaevinde yattığı tespit edildi.

 

 ÖLDÜRÜP GÖMMÜŞLER

Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğünde ifadeleri alınan her iki şahısta çapraz sorgu ile çözülerek suçlarını itiraf ettiler.   Serdat T.  İsimli şüpheli Nihat Şahin’in silahla öldürdükten sonra Gölcük Nuzhetiye Köyünde bir dere yakınına,  Mahmut Şahin’i ise İznik yolunda gömdüklerini aralarında husumet bulunduğunu ileri sürdüğü öğrenildi.  Cinayet Büro dedektiflerinin kadavra köpekler ve iş makineleri ile gerçekleştirmiş olduğu çalışmalar sonucu Nihat Şahin’in  cesedi bulunarak Adli Tıp Kurumuna gönderildi.  Mahmut Şahin’in İznik Yolunda gömülü olan cesedini bulmak amacıyla çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

 

 KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILIYOR

 Emniyette işlemleri tamamlanan 2 şüpheli,  sabah saatlerinde Kocaeli Adliyesine sevk edilirken, Cezaevinde başka bir suçtan yatmakta olan şüphelinin, olayla ilgili ifadesinin alınması ve yurt dışında bulunan diğer şüphelinin ise yakalanması için kırmızı bülten çıkarılması amacıyla adli işlemlerin başlatıldığı öğrenildi. Kocaeli  İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Veysal Tipioğlu’nun  talimatı ile  tekrar  ele alınan kayıp  ve  faili meçhul  2 dosyanın daha  çözülmesi ile  1 buçuk  yılda 9 ayrı kayıp ve faili  meçhul dosya aydınlatımış oldu.

BENZER HABERLER