Abone olun

Cezaevinden izinli çıkıp 700 bin dolar dolandırdı

Körfez’de telefonla aradıkları tanınmış bir iş kadınına kendilerini polis olarak tanıtan ve nüfus cüzdanın kopyalanıp, adınıza hat çıkarıldı, bu hatlar terör örgütü tarafından kullanıldı, bu şahısları yakalayacağız bahanesi ile kandırıp 700 bin dolar parasını alan kişi polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı.

Alınan biliye göre Körfez’de ikamet eden B.K. (75) isimli Ordulu iş kadınını telefonla arayan şahıslar, kendilerini polis olarak tanıtarak “Nüfus cüzdanın kopyalanıp, adınıza hat çıkarıldı, bu hatlar terör örgütü tarafından kullanıldı, bu şahısları yakalayacağız. Hesabınızda bulunan paralar devlet tarafından dolduruldu, hesabında bulunan paraları çekerek bize teslim edin, biz daha sonra size teslim edeceğiz” dedi. Telefondaki dolandırıcıya inanan B.K. hesabındaki 700 bin dolar parayı bir çantaya koyarak söyledikleri adrese bıraktı.

700 bin dolar sahibine teslim edildi
Bu esnada B.K.’nin dolandırıldığını anlayan bir yakını durumu polis ekiplerine bildirdi. Şüphelilerin parayı almaya geleceği yerde bekleyen polis ekipleri çantayı almaya gelen A.Y. (22) isimli şahıs, Körfez Devlet Hastanesi önünde suçüstü olarak yakaladı. 700 bin dolar para ile yakalanarak gözaltına alınan A.Y. sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğüne götürülürken para ise sahibine teslim edildi. Benzer suçlardan 9 adet kaydı olan ve işlediği suçlar nedeniyle tutuklu bulunduğu açık cezaevinden Covit-19 izni ile dışarı çıktığı öğrenilen A.Y., tamamlanan işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi.

BENZER HABERLER