KOCAELİ
Abone olun

“Ayaz’ı daha yararlı işlerde görmek isteriz”

İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Baştan, yaptığı basın açıklamasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Koordinatörü Hasan Ayaz’a seslendi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Koordinatörü Hasan Ayaz’ın son dönemde sık sık İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştirmesi CHP kanadında tepki topladı. CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada Ayaz için AK Parti’nin İzmit İlçe Eş Başkanı benzetmesi yaptı. Bu tartışmalar devam ederken CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar ve İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Baştan, CHP İzmit İlçe binasında basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

“İZMİT BELEDİYESİ ENGELLENDİ”

 

Basın açıklamasında ilk olarak konuşan Başkan Çakar, “İzmit’te olağanüstü şeyler oluyor. İzmit Beleidye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Fethiye Caddesi projesine hemen başladıktan Kocaeli Büyükeşehir Belediyesi projeye dahil oldu. Bu konuda da İzmit Belediyesi engellendi. Aynı zamanda Yeşilova Turan Güneş Caddesi’nde çalışmalar devam ederken bu bölge Büyükşehir Belediyesi’nin aklına geldi. Bunların engellemelerine boyun bükecek değiliz. AKP tarafından doğru olmayan açıklamalar yapılıyor. Hasan Ayaz, halkın oylarıyla meclis üyeliğine seçilmişken kendi menfaati için bu görevden istifa etti. Demek ki halkı değil kendini düşünüyor.

 

“HASAN AYAZ’A SORUYORUZ”

 

Çakar’dan sonra konuşan İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Baştan, “Kanun gereği 14,5 metre altı olan yollar İzmit Belediyesi’nin sorumluluğunda olmaktadır. Bu kanun gereği Turan Güneş Caddesi’de İzmit Belediyesi’nin sorumluluğundadır. Turan Güneş Caddesi’yle ilgili SEDAŞ’la yapılan görüşmelerde tüm masraflarının Belediyemizce karşılanmasıyla ilgili protokol çalışmaları imzalanma sürecine geldi. Bu protokole göre enerji hatları öncelikle yer altına alınacak, ardından kaldırım ve yol asfalt çalışmalarına başlanacak. Temmuz ayı içerisinde de bu işlemlere başlanacak.

 

“YARARLI İŞLERDE GÖRMEK İSTERİZ”

 

Hasan Ayaz’a soruyoruz. Madem Yeşilova sizin için o kadar önemliydi. Neden o bölgeyi 2021 yılı yatırım planına almadınız?  Nedense İzmit Belediyesi çalışmalara başladığı zaman Yeşilova Turan Güneş Caddesi sizin için kıymete bindi. Hasan Ayaz geldiği günden bu yana İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’i eleştiriyor. Ayaz’ı  bu kentin yararına işlerde de görmek isteriz. İzmit Belediyesi’nin her el attığı soruna, siyaset üreterek olumsuluklarla yaklaşanlar, çözümle yaklaşsınlar. Bize 1 adım atana biz 10 adım gideriz. Yeter ki İzmitliler için iyi işler yapılsın” ifadelerini kullandı.  

BENZER HABERLER

Tarhan büyükşehire yüklendi Kocaeli’de firma yok mu?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ilçeler için direk ve direk tipi yön bilgilendirme panoları temin ve yerine montajı ile duvar tabelası ve kapı numarası temini ihalesini değerlendiren CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Büyükşehir Belediyesi hizmetlerini devam ettirmek için elbette ihale düzenlemeli, hizmet ve mal alımı yapmalıdır. Ama tek firma ile ihale olur mu?” diye sordu.