Abone olun

“Bana itibar suikastı yapılıyor!

İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Burak Uluköylü sosyal medya hesabı aracılığıyla yaptığı paylaşımda bazı polis ve memurların rüşvet aldığını yazdığı için hakkında açılan soruşturma başlatılmıştı. 

Soruşturma hakkında bugün İlçe binasında açıklama yapan Uluköylü şu sözleri kaydetti: “Hafta sonu sosyal medya ve bazı sitelerde hakkımda soruşturma başlatıldığı yönünde haberler çıktı. Geçtiğimiz hafta bir rüşvet soruşturmasında bir şüpheli komiserin avukatlığını yaptım. Cuma günü 7 şahıs adliyede savcılığa ve ardından tutuklama talebiyle mahkemeye çıkarıldı. Bu şahısların tamamı hakkında tutuklama kararı verdi. Sosyal medya hesabımda bir yargı kararını eleştirdim.

 

Yargı kararını eleştirebilirim. Benim mesleğim avukatlık, eleştirmekle de kalmayacağım gereğini yaparak karara itiraz edeceğim. Yargı kararını eleştirdiğim paylaşım dolayısıyla benim hakkımda hakim ve savcıları rüşvet alıp vermekle itham ettiğim söylenerek, soruşturma başlatılıyor. Bunu da ben basından öğrendim. Beni çağırdıklarında ifademizi vereceğimizi de söyledim.

İşin olmaması gereken kısmı bunu basına vererek yapmış olmaları. Bunlar 2007, 2008, 2009’da başlayan kumpas davalarında bu işler hep böyle oldu. Şahsa herhangi bir şey sormadan önce basına servis edilir, daha sonra yapılırdı. Bunun takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Bazı basın organlarında İYİ Parti Gebze İlçe Başkanı Av. Burak Uluköylü’ye rüşvet soruşturması gibi bir algı yaratılmaya çalışıldı. Ben bunların doğru olmadığını ve itibar suikastı olduğunu anladım.

Savcılığın benim hakkımda başlattığı soruşturmaya konu olan beyanları ben dosyadaki ifadeye göre verdim. ‘Benim serbest kalmam için benden para istendi ve rüşvet verdim diye ifadeler var. Şahıs rüşvet verdiğini ve bunun üzerine serbest kaldığını iddia ediyor. Gözaltına kaldığım sürecin dördüncü gününde falanca savcı ve falanca polis memuru vardı. Benim söylediğim şekilde ifade verirsen seni tutuklamayacağım diye beyanlar var. Benim paylaşımımın dayanağı bu beyanlar. Bu beyanlar mı itham ediyor savcıyı hakimi yoksa benim paylaşımım mı bunun değerlendirmesini yargı yapacak.

Bir insanın tutuklanıp tutuklanmamasına yargı makamları karar verir. Böyle bir durumda polis memuruna rüşvet aldın iddiası varsa bunu salıveren adam nerede? Benim beklentim dosyada yer alan ifadelerden dolayı gereğinin yapılmasıdır. Ben gerçekleri, doğru bildiğimi söylemekten geri kalmayacağım. Bu ithamlar benim değil, dosyada rüşvet verdiğini iddia eden kişinin beyanıdır.

Benim hakkımda yeni soruşturmalar da açabilirler, avukat hakkında soruşturma açıldığını Cumartesi günü basına servis edilerek ne yapılmak istendiğini bu memleket iyi biliyor. Bugün bu toplantıyı burada yapıp yapmama konusunda çok kararsız kaldım. Bazı değnekçi gazeteciler bazı rüşvet iddialarıyla benim ismimi bir araya getiriyorlar. Partimin ismini bu konularda kimse yan yana getiremez. Dosyadaki beyanlara göre gereğini yapın. Hukuka inanmış biri olarak bu toplantıyı gerçekleştirdim. Beni bilen bilir, herkes kimin ne olduğunu çok iyi biliyor.”

 

BENZER HABERLER

Şanbaz Yıldız: Makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezilerek gideceksiniz

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP Kocaeli’de ilçe danışma toplantılarında, parti yöneticilerinin muhalefete yönelik eleştirilerine sert çıktı. Yıldız ekonomik sıkıntılara işaret ederek AKP’lilere seslendi, “Doğrular sokakta, çarşıda, pazarda, marketlerde. Önceki seçimlerde sadaka diye dağıttığınız, vatandaşın oylarını satın almak için kullandığınız o makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezileceksiniz ve tarih olup gideceksiniz.”