Abone olun

“Büyükşehir’den alınan borçla gemi yürümüyor”

CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman: Taşınmazlarını borçlarına karşılık devreden belediyemiz, AKP'li belediyelere araç dağıtıyor.

CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman yaptığı açıklamada: “Geçtiğimiz ay kamuoyuyla paylaşılan Sayıştay raporundan anladığımız üzere Büyükşehir’den alınan usule aykırı borçlarla yaşatılmaya çalışılan belediyemiz, aynı meclis gündemine hem borçlarına karşılık taşınmazlarını devretmeyi hem de başka belediyelere bedelsiz araç hibesini koydu. Mecliste oy çokluğu ile alınan karar kapsamında 4 damperli kamyon, 4 minivan devri ile üç eski kamyon çeşitli kurum ve belediyelere devredilecek. 

 Borç yükünü araçları satarak hafifletmek yerine  kurumlara ve hatta AKP'li Ezine Belediyesi’ne kadar hibe etme yoluna giden belediyemiz, Başiskele’nin yüz bini aşkın güzel insanını borç ile yaşatmayı seçmektedir.

 Oysa komşularımız borç kamburundan sıyrılıp hizmete-yatırıma kaynak aktaran belediye istiyor.

 İşler lafla güzel gitmiyor, Büyükşehir’den alınan usulsüz borçla bu gemi yürümüyor.

 Bırakın, ülkemin belediyelerini şahlandığını söylediğiniz AKP iktidarı desteklesin, borç batağındaki Başiskele’miz ve yüzbini aşkın komşumuz değil.” dedi.

 

BENZER HABERLER

Şanbaz Yıldız: Makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezilerek gideceksiniz

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP Kocaeli’de ilçe danışma toplantılarında, parti yöneticilerinin muhalefete yönelik eleştirilerine sert çıktı. Yıldız ekonomik sıkıntılara işaret ederek AKP’lilere seslendi, “Doğrular sokakta, çarşıda, pazarda, marketlerde. Önceki seçimlerde sadaka diye dağıttığınız, vatandaşın oylarını satın almak için kullandığınız o makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezileceksiniz ve tarih olup gideceksiniz.”