Abone olun

Çakar "Milletin ekmeğine göz dikiyorlar"

Son dönemde ekmek ve ulaşıma yapılan zamlara tepkiler büyümeye devam ediyor. CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar'da, yaptığı yazılı açıklama ile  "Milletin ekmeğine göz dikiyorlar" dedi

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, son günlerde ekmek ve ulaşıma yapılan zamlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Çakar, işsizler ordusunun hala büyüdüğünü iddia ederken, yayınladığı yazılı metinde şu ifadeleri kullandı;

 

EKMEKLE OYNANIYOR

Halkın ekmek alırken bile düşünür hale geldiği bu dönemde."Türk insanının en temel besin maddesi olan ekmekle oynanıyor. Türk insanının en temel gıdası olan ekmek besin maddesi olmaktan çıkıyor, vatandaşlar için artık korku haline geliyor.

 

EKMEK ASLANIN MİDESİNDE

 “Ekmeğin artık aslanın ağzında değil, aslanın midesinde.Daha yakın zamanda Cumhurbaşkanı ‘evine ekmek götüremeyen yok’ derken ekmeğe yapılan zam tam anlamıyla vatandaşın ekmeğiyle oynamaktır. Vatandaşın ekmeğiyle oynamak ise ihanetten başka bir şey değildir. Vatandaşı gerçekten eve ekmek götüremeyecek bir hale düşürmek istiyorlar”

 

ÇÖPTEN EKMEK TOPLAYANLAR VAR

 "Birileri iki maaş, üç maaş alırken halk, doğal afet gibi ekonomik krizle mücadele ediyor. Asgari ücrete karşı kürek çekiyor. 21. yüzyılda çöpten ekmek toplayan var. İşsizler ordusu her geçen gün büyüyor. Üstüne pandemi eklendi. Tüm bunlar yaşanırken bir de ekmeğe zam yapılıyor”

BENZER HABERLER

Şanbaz Yıldız: Makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezilerek gideceksiniz

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP Kocaeli’de ilçe danışma toplantılarında, parti yöneticilerinin muhalefete yönelik eleştirilerine sert çıktı. Yıldız ekonomik sıkıntılara işaret ederek AKP’lilere seslendi, “Doğrular sokakta, çarşıda, pazarda, marketlerde. Önceki seçimlerde sadaka diye dağıttığınız, vatandaşın oylarını satın almak için kullandığınız o makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezileceksiniz ve tarih olup gideceksiniz.”