Abone olun

CHP TÜGVA’da ısrarcı! “Yurt binası İzmit halkının”

CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, İzmit Belediyesi meclis toplantısında yaşanan TÜGVA tartışmaları ile ilgili bir açıklama yaparak, “Yurt binası ne AKP, ne CHP ne başka partinin malıdır. İzmit Belediyesi ve İzmit halkının malı olan binanın, koşulsuz şartsız boşaltılmasını sağlayın ve halkın hizmetine teslim edin” dedi

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen İzmit Belediyesi meclis toplantısında TÜGVA’nın protokolünün iptal edilmesi ile alakalı maddede tartışma yaşanmış, ilgili maddenin oy çokluğuyla komisyona gönderilmesi reddedilmişti. Konuyla ilgili olarak CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar yazılı bir açıklama yaptı.

 

“HALKIN HİZMETİNE TESLİM EDİN”

 

Çakar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “05.10.2021 tarihinde yapılan İzmit Belediyesi Meclis Toplantısı, çoğunluğa sahip AKP'li meclis üyeleri tarafından toplantı havasından çıkarılarak şova döndürülmüştür. Sebep, Bilal Erdoğan’ın kurucusu olduğu Tügva’ya, 25 yıllığına devredilen Tepeköy’deki yurt binası. Sayıştay Raporlarına giren ve vicdanları yaralayan bu devir işlemi, hangi zihniyet ve hangi siyasi saplantının ürünüdür. Cumhuriyet, laiklik ve Atatürk düşmanı siyasi oluşuma taban yaratabilmek adına, bu ülkenin insanlarına, gençlerine daha fazla ne kadar zarar verebilirsiniz? Yurt binası ne AKP, ne CHP ne başka partinin malıdır. İzmit Belediyesi ve İzmit halkının malı olan binanın, koşulsuz şartsız boşaltılmasını sağlayın ve halkın hizmetine teslim edin.

 

DESTEK OLUN

 

Bir Belediye Başkanı’nın görev süresinin çok üzerinde bir süre ile böyle bir devir

gerçekleştirmesi, aynı vakıf için belediye kasasından halkın 6 milyon Türk Lirasını harcaması, iyi niyetin suistimalidir. Talep, Tügva’ya usulsüz olarak tahsis edilen yurt binasının protokolünün iptali. Yanıt; “Gezi’de polis arabalarının üzerine çıkanları hepimiz tanıyoruz” Muharrem Tutuş, muhalif olabilirsiniz. Ancak; konuyu particilikten çıkarın ve İzmit halkının malının yine İzmit halkına teslim

edilmesine destek olun. Bu usulsüzlükler, iktidarınız sona erip bağımsız yargı ortamı oluştuğunda, karşınıza dikilecek ve gerçeklerle yüzleşmenizi sağlayacaktır.

 

KONUMUZ TÜGVA DEĞİL

 

Adalet ve Kalkınma diye geldiniz, güç sarhoşluğu sizi ayrımcılık ve kayırmanın partisi haline getirdi. İzmit Çınar Çocuk Kreşi ve ücreti üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışan Muharrem Tutuş; AKP döneminde İzmit Belediyesi tarafından tam adı ile peşkeş çekilen Tügva’nın öğrencilerden aylık 1.582 TL bedel tahsil ediyor olması, vicdanını yaralamıyor mu? Bizim konumuz, Tügva değil. Konumuz, kamu malının siyasi kimliği sebebi ile Tügva’ya peşkeş çekilmiş olması. Konumuz, ülkenin çocuklarının barınma sorunu üzerinden hem siyasi hem ticari rant peşinde olmanız.”

BENZER HABERLER

Şanbaz Yıldız: Makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezilerek gideceksiniz

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP Kocaeli’de ilçe danışma toplantılarında, parti yöneticilerinin muhalefete yönelik eleştirilerine sert çıktı. Yıldız ekonomik sıkıntılara işaret ederek AKP’lilere seslendi, “Doğrular sokakta, çarşıda, pazarda, marketlerde. Önceki seçimlerde sadaka diye dağıttığınız, vatandaşın oylarını satın almak için kullandığınız o makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezileceksiniz ve tarih olup gideceksiniz.”