Abone olun

CHP’lilerin Akar’a tepkisi dinmiyor!

CHP'li Bülent Sadıkoğlu, intihar eden Tugay Adak için yardım istedikleri Milletvekili Haydar Akar’ın “112'yi arayın” dediğini söyledi

CHP'li Bülent Sadıkoğlu, Tugay Adak’ın intiharı dolayısıyla en sert tepkiyi verenlerin başında geldi. Hedefine TBMM Başkanvekili Haydar Akar’ı alan Sadıkoğlu şöyle konuştu: Tugay Adak “Alo kırmızı plakamı yardımınıza ihtiyacımız var. 112 ARAYIN… Bugün yaşadığımız acı gerçekten çok derin fakat hiç kimse konuşulması gerekeni konuşamıyor, yazamıyor, sorgulamıyor. Öncelikle Tugay kardeşimizi o boşluğa sürüklenmesinde başrol oynayan koltuk işgalcileri bugün yüzsüzlük örneği göstererek cenazesine katıldılar. Cami avlusunda Tugay kardeşimizi gerçekten sevenler bu yüzsüzleri gördükçe dişlerini, yumruklarını sıktılar. Bazı partililerimiz de sözde partimizi temsil eden belediye başkanının yüzüne direk nefretlerini haykırdı. Şimdi biraz geçmişe dönelim, 2014’e. Bu genç kardeşimizin 2014’te yaşadığı kaza sonrası genel başkanımızın hastane ziyaretine kimler eşlik etti. O ziyarette Genel Başkan ziyaretine eşlik eden dönemin üç vekiline ne talimat verdi? Dönemin vekilleri genel başkana ne söz verdiler?

Sözlerini tutabildiler mi? Gerçi tutsalardı genç kardeşimiz bugün hala hayatta olurdu. Bir başka konu ki çok çok önemli. Genç kardeşimizin acı haberini alır almaz partimizin emektar gençleri arkadaşları, dostları, yoldaşları olan Tugay’ın yanına koştular. Partimizin gençleri partimizin kırmızı plakalı vekilini hastane işlerinde ve yoğun bakım ünitesinde yardımcı olması için arıyorlar ve ne üzücüdür ki kırmızı plakalı vekil efendi “112’Yİ ARAYIN” diye cevap veriyor. Aslında daha çok şey var yazacak fakat koltuk işgalciliği yapanlar önce bunlara cevap versinler devamını yazmaya devam edeceğiz. Biz iktidarın baskılarına dahi boyun eğmiyor ve korkmuyoruz diyen yürekli insanlarız. Sizin işgal ettiğiniz koltuklar bize vız gelir. Bu koltuk işgalcilerine karşı sesini çıkartmayan susan her kim var ise onlar da en az bu işgalciler kadar kardeşimizin ölümünden sorunludurlar.”

BENZER HABERLER