KOCAELİ
Abone olun

İstifa eden yönetici AKP’lilere hakkını helal etmedi

Geçtiğimiz ay görevinden zorla istifa ettirildiğini iddia eden AKP Körfez Kadın Kolları eski Yöneticisi Sema Güler parti üyeliğini sonlandırdı. Konu ile ilgili açıklama yapan Güler, AKP İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in kendisini dinlemediğini ifade ederek, “Hakkıma giren yanımda olduklarını söyleyip beni yalnız bırakan hiçbir partili yöneticimize hakkımı helal etmiyorum” ifadelerini kullandı

AKP Kadın Kolları Körfez Teşkilatı Yöneticisi Sema Güler, 25 Ocak tarihinde görevinden istifa etmişti. Partisinden istifa ettiğini duyurmuştu. Sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa eden Sema Güler kısa bir süre sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Özdemir tarafından zorla istifa ettirildiğini ve sağlık sorunlarının olmadığını ifade etti. Sosyal medyadan zehir zemberek açıklamalarda bulunan kadın kolları ile ilgili bazı ithamlarda bulundu.


“GÜNAH KEÇİSİ SEÇİLDİM”

Güler’in iddialarının gündem olması sonrası Körfez Kadın Kollar Başkanı Mine İzmir Demirkıyık, Güler’in disiplin suçu işlediğini ifade etmişti. Gazetemize açıklamalarda bulunan Güler ise disiplin suçu işlediği iddialarını kabul etmediğini belirterek, “Baskı ve zorla istifa ettirildim. Disiplin suçu işleyecek hiçbir şeyim yok. Neden istifa ettirildiğimin acıkmasını bile yapmadım. Açıklarsam ortalık çok karışacak. Bunların içinde herkes var. Ben ahlaksızlıkları kendileri bulsunlar istedim. Bu gidişte ben kendim söyleyeceğim o ahlaksızlıklar yayılacak. Bu kadar olmaz. Benim hiçbir suçum ve günahım yok. Günah keçisi ben seçildim” ifadelerini kullanmıştı.Güler’in açıklamalarına rağmen AKP kanadından konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi. Açıklama yapılmaması ile birlikte AKP Körfez Kadın Kolları Eski Yöneticisi Sema Güler bugün partisinden istifa ettiğini duyurdu. İstifa ile ilgili açıklama yapan Güler, ilk istifa paylaşımını Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt’ün ricası üzerine kaldırdığını bilgisini paylaştı. Kendisine iftira atıldığını ifade eden Güler, parti büyüklerinin kendisini bu süreçte yalnız bıraktığını vurgulayarak, İl Başkanı Mehmet Ellibeş’in kendisini dinlemeden telefonu kapattığı iddiasına bulundu.

2011 yılından beri partiye üye olduğunu ve çeşitli görevlere geldiği bilgisini paylaşan Güler, İlçe Kadın Kolları yönetimine girdikten bir hafta sonra zorla istifa ettirildiğini ifade etti. Güler açıklamasında, “Kadın Kolları Başkanım açıklama yapmamı bile beklemeden önüme daha önceden yazılı metinin aynısını kendi el yazımla boş bir kağıda yazıp altına imza atmamı isteyerek bunu yapmadan odadan dışarı çıkamayacağımı söyledi. Bende denileni yaparak kadın kolları görevimden istifa ettim” dedi.Süreç sonrası Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna ile ilçe binasında görüştüğünü söyleyen Güler, “Kendisine konuyu anlattığımda bana siyasette böyle şeylerin olabileceğini yönetimde olmasa da teşkilatın başka yerlerde görevde olursun dedi. Daha sonra aynı konuyla ilgili yine bu hesaptan istifamın gerekçesini istifamın cebren alındığını paylaştım. Paylaşımım üzerine belediye başkanımız Şener Söğüt beni arayarak paylaşımı kaldırmamı istemesi üzerine paylaşımımı kaldırdım. Kendisi beni makamına davet etti. Makamında bana konuyu bildiğini mesnetsiz konuyla ilgili daha önceden kendisine şikayet için iki partilinin geldiğini söyledi. Destekçim olacağını söyledi. Ben aile olarak gördüğüm birlikte mücadele ettiğim insanlar beni mesnetsiz olaylarla alakam olmamasına rağmen yalnız bıraktı” ifadelerini kullandı.

 

“İL BAŞKANI TELEFONU KAPADI”

Konuyu İl Başkanına iletmek için Mehmet Ellibeş’i aradığını belirten Güler, “Bana yoğun olduğunu müsait olamayacağını söyleyip konuyu telefondan anlatmamı istedi. Kendisine konuyu anlattım. Parti içerisindeki mesnetsiz ilişkilerin üzerlerini örtmek için iftiraya kurban gittiğimi benim üzerimden olayların kapatılmaya çalışıldığını söyledim. Kendisi aklanacak bir durumum olmadığını söyledi telefonu kapadı. Yaşadığım bu olaylar beni psikolojik ve manevi olarak yıprattı. Ailemden çocuklarımdan çalarak Cumhurbaşkanımızın davasında çalışma yaparak bir nebze yükünü hafifletmeye çabaladım” şeklinde konuştu. 

 

“HAKKIMI HELAL ETMİYORUM”

Bundan sonra davaya parti üyesi olmadan devam edeceğini ifade eden Güler, “Cumhurbaşkanımızın 2023 hedefine doğru giderken bu yükün vatandaş olarak payıma düşen kısmında her daim olacağım. Parti yöneticilerimizin bana gördüğü bu revadan dolayı partiden istifa ettiğimi gerekçeleri ile duyurdum. Hakkıma giren yanımda olduklarını söyleyip beni yalnız bırakan hiçbir partili yöneticimize hakkımı helal etmiyorum. Bu nedenlerden Ak Partiden istifa ettiğimi bilinmesini istiyorum” dedi. 

BENZER HABERLER

Nilay Merttürk göreve başladı

CHP Kocaeli İl Başkanlığı, 3 Eylül tarihinde olağanüstü toplanarak CHP Kartepe eski ilçe Başkanı Tevfik Mayda ve ilçe yönetimini ‘yetersiz kaldığı’ gerekçesiyle görevden almıştı. Mayda’nın yerine geçici olarak atanan kayyum heyeti seçime gitme kararı almış, alınan seçim kararının ardından CHP Kartepe İlçe Kongresi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti, Mayda ile birlikte seçimlere aday olan Murat İskenderoğlu ve Cihan Çakır’ı geride bırakan Nilay Merttürk seçimi kazandı