Abone olun

Kayyum rektör eylemlerine provokasyon dedi

AK Parti İl Başkan Yardımcısı Halit Çokan, Boğaziçi Üniversitesi’nde devam eden öğrenci protestoları hakkında konuştu. Çokan, “Karanlık ellerin devreye girerek oluşturulan provokasyonlarla milletin tercih ettiği meşru siyasi iktidarı devirme günleri geride kalmıştır” dedi.

İstanbul Boğaziçi Üniversitesi rektörlüğüne  Melih Bulu’nun atanması sonrası üniversite de meydana gelen eylemler ve öğrencilerin polis tarafından göz altına alınması olayı ülke genelinde ses getirdi. Öğrenciler halen daha eylemlerine devam ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Halit Çokan şu ifadelere yer verdi: “Birileri Boğaziçi provokasyonu üzerinden iktidarı devirmek ve iktidar olmak için tünel kazıyor. Oysa bu tünelin sonu çıkmaz ve karanlıktır. Defalarca denenmiş ve hep aynı sonuç alınmıştır veya istenen sonuç alınamamıştır. Meşruiyetin dışına çıkmak havasız kalmaktır.

Demokratik hukuk devletinde hiçbir sıfat, sorumsuzluk ve dokunulmazlık nedeni değildir. Hak bile hukukun çizdiği sınırlar içinde kalınarak hukuki proses ve usullere riayet edilerek kullanılır veya talep edilir. Eğer bu süreçlere riayet etmezseniz haklıyken haksız duruma düşersiniz. El kazanı ile kendi aşını kaynatmaya çalışan bazı mahfillerin yasa dışı oluşumlara destek vermekten ve tahriklere odun taşımaktan vazgeçmesi lazım. Demokratik zemin toplumsal barışın sigortasıdır. Kural dışılık herkesi zehirler.

Karanlık ellerin devreye girerek oluşturulan provokasyonlarla milletin tercih ettiği meşru siyasi iktidarı devirme günleri geride kalmıştır. İktidara ve yönetime gelmenin yolları bellidir. Karanlıkta kaybettiğini aydınlıkta arayanlar ancak gölgelerini bulurlar. Unutulmasın ki karıncanın sonu gelince kanatlanırmış. O da kanadına bakıp serçe oldum sanırmış. Oysa artık karıncayı avlamak için kuşun yere konmasına gerek kalmamış; karınca havada kuşa yem olmuştur. Zemheride yoğurt isteyen cebinde bir inek taşır. Hatırlatması bizden.”

BENZER HABERLER

Şanbaz Yıldız: Makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezilerek gideceksiniz

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP Kocaeli’de ilçe danışma toplantılarında, parti yöneticilerinin muhalefete yönelik eleştirilerine sert çıktı. Yıldız ekonomik sıkıntılara işaret ederek AKP’lilere seslendi, “Doğrular sokakta, çarşıda, pazarda, marketlerde. Önceki seçimlerde sadaka diye dağıttığınız, vatandaşın oylarını satın almak için kullandığınız o makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezileceksiniz ve tarih olup gideceksiniz.”