KOCAELİ
Abone olun

“Körfez’de borçları ödedik diye dalga geçmeyin!”

Körfez Belediyesi'nin borç ödemek amacıyla sattığı Belde Garaj'a İYİ Parti Meclis Üyesi Fevzi Canbaz tepki gösterdi. Canbaz "Körfez Belediyesi’nin kolunu bacağını kalbini söktünüz yok ettiniz." dedi.

Körfez Belediyesi kendisine ait olan Belde Garajı SGK prim borçlarının bir kısmını ödeyebilmek için 90 milyon TL'ye SGK'ya verecek. Konu dün Körfez Belediye Meclisi'nde gündeme gelmiş Başkan Şener Söğüt konuyla alakalı mutluluk duyduğunu dile getirmişti.  Arsanın verilmesi ile ilgili yazılı açıklama yapan İYİ Parti Meclis Üyesi Fevzi Canbaz:

“Belediyenin taşınmasını devretmesini eleştiren Canbaz bunun karşılığında reklam yapılmasını eleştirdi. Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Feyzi Canbaz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “32 dönüm Belde Garajı 13 dönüm Yarımca Üniversitesi binası ve arsası, Sarnıçhan’ın bir katı, 46 adet Gayrimenkul’u Milli Emlak’a ve SGK kurumuna devret sonrada borç ödedim diye reklam yap. Siz 18 yıldır ne iş yaptınız diye sormazlar mı? Yaptığınız yatırımlar nerede? Borç öderken nasıl emek harcadınız? Körfez Belediyesi’nin kolunu bacağını kalbini söktünüz yok ettiniz.

 

Üretim belediyeciliğini bırakıp tüketim belediyeciliği ve satan yok eden belediye yönetim anlayışı getirdiniz yaptıklarınızdan utanacağınız yerde birde reklam yapıyorsunuz. Körfez Belediye’mizin geleceğini yok eden sizler tarih sizi ak değil kara diye yazacak. Borçları ödedik diye bu milletin aklı ile dalga geçmeyin. 18 yıldır batırdığınız Körfez Belediyemizi borçları ödedik reklamı ile kandıramazsınız. Körfez Belediyesinden zengin olanlar borsada 100 Trilyonla borsa oynayanlar tüyü bitmedik yetim hakkını yiyenler başta benim ve bu milletin hakkı sizlere helal olmayacaktır. Rabbim milletimize ve Körfezimize derman versin” açıklamalarında bulundu

 

BENZER HABERLER

Nilay Merttürk göreve başladı

CHP Kocaeli İl Başkanlığı, 3 Eylül tarihinde olağanüstü toplanarak CHP Kartepe eski ilçe Başkanı Tevfik Mayda ve ilçe yönetimini ‘yetersiz kaldığı’ gerekçesiyle görevden almıştı. Mayda’nın yerine geçici olarak atanan kayyum heyeti seçime gitme kararı almış, alınan seçim kararının ardından CHP Kartepe İlçe Kongresi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti, Mayda ile birlikte seçimlere aday olan Murat İskenderoğlu ve Cihan Çakır’ı geride bırakan Nilay Merttürk seçimi kazandı