Abone olun

MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt: Kocaeli’de bunlara fırsat vermeyeceğiz

MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin HDP ile ittifakta olduklarını belirterek, “Söylemekten utanmadıkları bir ittifak var. Teröristlerin partisi HDP, CHP ve ipsizlerin partisi açık bir birliktelik içerisinde. Kocaeli’de de Türkiye’de de bunlara fırsat vermeyeceğiz inşallah” dedi

Milliyetçi Hareket Partisi Karamürsel İlçe Başkanlığı tarafından geçtiğimiz Cumartesi günü Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde bulunan Karamürsel Kültür Merkezi’nde üye katılım programı düzenlendi. Programa; MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, İl Yöneticileri, Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdülkadir Özdemir, AKP Karamürsel İlçe Başkanı Sait Mete ve partililer katıldı.

Programda konuşan MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt; Millet İttifakı’nın üyeleri olan Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti’nin HDP ile ittifakta olduklarını belirterek, Halkların Demokratik Partisi’ni teröristlerin partisi olarak nitelendirdi. Kurt, “Söylemekten utanmadıkları bir ittifak var. HDP, CHP ve ipsizlerin partisi açık bir birliktelik içerisinde. İstanbul’da Ankara’da, Adana’da, Mersin’de ortak aday çıkardılar. CHP’nin adayına İyi Parti diyor ki biz destekledik, bizim sayemizde seçildi. Teröristlerin partisi HDP de diyor ki bizim sayemizde seçildi, biz oy verdik.

Dolayısıyla aynı masada oturan, aynı şeyleri konuşan aynı yerden talimat alan bu ittifaka fırsat vermemeliyiz. İBB Başkanı bu ittifakı şu şekilde açıkladı; iki tane fidan diktik, bir fidana terörist Pervin Buldan’ın ismini verdi. Diğer fidana da adı iyi olan partinin genel başkanı Meral Akşener’in adını verdi. Dolayısıyla artık, İYİ Parti, CHP ve HDP’nin birlikteliği açık bir şekilde ortadadır. Kocaeli’de de Türkiye’de de bunlara fırsat vermeyeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

 

BENZER HABERLER