Abone olun

Nilay Merttürk göreve başladı

CHP Kocaeli İl Başkanlığı, 3 Eylül tarihinde olağanüstü toplanarak CHP Kartepe eski ilçe Başkanı Tevfik Mayda ve ilçe yönetimini ‘yetersiz kaldığı’ gerekçesiyle görevden almıştı. Mayda’nın yerine geçici olarak atanan kayyum heyeti seçime gitme kararı almış, alınan seçim kararının ardından CHP Kartepe İlçe Kongresi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti, Mayda ile birlikte seçimlere aday olan Murat İskenderoğlu ve Cihan Çakır’ı geride bırakan Nilay Merttürk seçimi kazandı

Gerçekleştirilen törene, CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, il yöneticileri, CHP Kartepe eski İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar, Olağanüstü Kongrede aday olan isimlerden Cihan Çakır ile Murat İskenderoğlu, Derbent Mahalle Muhtarı Erdal Baş, Maşukiye Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Ejderoğlu, partinin eski il ve ilçe yöneticileri ile çok sayıda partili katıldı. Törende konuşan Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk, “Bugün sizlerden aldığımız güç ile hak, hukuk ve adaleti yanımıza alarak yola çıkıyoruz kıymetli ailem. Bizler burada yeniden sizlere söz veriyoruz. Kentimizi bu şehrin insalarına, çocukalarına, kadınlarına, gençlerine adayacağız. Millet İttifakı’na olan inancımızla ayrıştırmalara yer vermeden birlik ve beraberlik içerisinde gece gündüz çalışacağız. Geleceğe sevgi ile koşacağız. Yol haritamız emekten yana hiç ayrılmayacak” dedi.

 

KARTEPE’ DE İKTİDAR OLMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ

Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet’in tüm değerlerine sahip çıkacağız” diyen Merttürk, “Elbette Kartepe’de iktidar olmak adına sonuna kadar mücadelemize devam edeceğiz. Kıymetli abimiz, bugün aramızda yok maalesef ama kendisi beni aradı. Tevfik Başkanıma ve yönetimine teşekkür ediyorum. Biz büyük bir aileyiz. Bir kez daha birbirimize sahip çıktığımızı gösterdik. Bundan sonra yol haritamız Kartepe olacak” ifadelerini kullandı. Başkan Merttürk’ün ardından konuşan CHP İl Başkanı Harun Özgür Yıldızlı, “Biz kocaman bir aileyiz. Bundan sonra parti binalarında değil sokakta olacağız. Sokakta siyaset yapacağız. Esnafın, işçinin yanında olacağız. 3600 Ek Gösterge sahiplerinin hakkını savunacağız. İşçinin, emeklinin, memurun hakkını savunmak için, iktidar için sokakta olacağız “ dedi.

 

 

BENZER HABERLER

Şanbaz Yıldız: Makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezilerek gideceksiniz

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP Kocaeli’de ilçe danışma toplantılarında, parti yöneticilerinin muhalefete yönelik eleştirilerine sert çıktı. Yıldız ekonomik sıkıntılara işaret ederek AKP’lilere seslendi, “Doğrular sokakta, çarşıda, pazarda, marketlerde. Önceki seçimlerde sadaka diye dağıttığınız, vatandaşın oylarını satın almak için kullandığınız o makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezileceksiniz ve tarih olup gideceksiniz.”