KOCAELİ
Abone olun

Pandemi kime var kime yok?

Dün yasaklara rağmen AK Parti İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi yoğun katılımla gerçekleşti. Bu kongreye İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Salgın dolayısıyla lokantalar ve cafeler kapalı, kongre salonları dolu. Hava hoş, ölen ölsün, salonlara gidenler düşünsün mü diyeceğiz?” şeklinde konuştu

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, yasaklara rağmen AK Parti İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi yoğun katılımla gerçekleşmesi ile ilgili konuştu.

 

Yıldız konu ile alakalı şu ifadeleri kullandı:

 

“AKP pandemi kurallarını hiçe sayarak binlerce kişinin sosyal mesafesiz yan yana durduğu il, ilçe ve kadın kolları kongrelerinin bir yenisini dün ilimizde gerçekleştirdi. AKP İl Kadın Kolları 6. Olağan kongresi Kongre Merkezi’nde pandemiye rağmen ve pandemi kurallarına dikkat etmeksizin dün yapıldı.

 

Ekonomide yaşanan darboğaz, birçok sektörü ve vatandaşımızı etkiledi. Bu durumdan en çok etkilenen de maalesef ki yalnız bırakılan küçük esnaf. Esnafımız hem gelir kaybı yaşarken hem de aynı zamanda borçları katlanarak büyüyor. Siftah yapamayan esnaf eve ekmek götürmekte bile zorlanıyor. Esnafın, vatandaşın pandemi ve kısıtlamalarla beli bükülmüşken AKP’nin hınca hınç insanlarla dolu salonlarda kongre yapması reva mı? Kim bu konuya açıklık getirecek? Salgın dolayısıyla lokantalar ve cafeler kapalı, kongre salonları dolu. Hava hoş, ölen ölsün, salonlara gidenler düşünsün mü diyeceğiz?”

BENZER HABERLER

Nilay Merttürk göreve başladı

CHP Kocaeli İl Başkanlığı, 3 Eylül tarihinde olağanüstü toplanarak CHP Kartepe eski ilçe Başkanı Tevfik Mayda ve ilçe yönetimini ‘yetersiz kaldığı’ gerekçesiyle görevden almıştı. Mayda’nın yerine geçici olarak atanan kayyum heyeti seçime gitme kararı almış, alınan seçim kararının ardından CHP Kartepe İlçe Kongresi geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti, Mayda ile birlikte seçimlere aday olan Murat İskenderoğlu ve Cihan Çakır’ı geride bırakan Nilay Merttürk seçimi kazandı