KOCAELİ

SİYASET HABERLERİ

Sloganları yamalara yapıştırdılar  “Yamalı, yaralı Kartepe”   

Sloganları yamalara yapıştırdılar “Yamalı, yaralı Kartepe”  

Yaklaşık iki ay önce Salim Dervişoğlu Caddesi’nin Kartepe bölümünde incelemelerde bulunan CHP Kocaeli ve Kartepe Gençlik Kolları, incelemelerinin ardından basın açıklaması yapmış ve yetkililere seslenmişlerdi. Dün yeniden Salim Dervişoğlu Caddesi’ne giderek, bu yolda incelemede bulunan CHP’li Gençler bu kez de sadece yama yapılarak düzeltilmeye çalışılan yol üzerinden hem Büyükşehir hem de Kartepe Belediyesi’ni eleştiri bombardımanına tuttu.

Belediyeler birliği Hürriyet’i onayladı

Belediyeler birliği Hürriyet’i onayladı

Geçtiğimiz ay seçilmesi gereken komisyon üyeleri seçimi, partilerin sayısının temsiliyetindeki anlaşmazlıktan dolayı bu aya kalmıştı. Başkan Hürriyet konuyu Belediyeler Birliği’ne götürmüştü. Başkan Hürriyet, konuyla ilgili “Belediyeler birliğine yazı yazmıştık savunduğumuz fikre göre görüş yazısı gönderdi. AK Parti 2 CHP 2 ve MHP grubu adına da 1 üye belirleyebilirsiniz denildi. Bir parti başka bir partiden aday göstermez yazısı geldi” dedi.

Bakanlıklarda önemli değişim  Bakanlar değişti

Bakanlıklarda önemli değişim Bakanlar değişti

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kurulması için yayımlanan kararnameden sonra yayımlanan Resmi Gazete'nin mükerrer sayısı ile bakanlar belli oldu. Karara göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin atandı.