Abone olun

Şeker’e göre Kocaeli belediyelerden ‘yüzde 99’ memnunmuş!

AK Parti Kocaeli Milletvekili, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'nü ziyaret ederek yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Kocaeli genelinde tüm ilçelere 24 saat çalışma esasına göre kesintisiz bir şekilde hizmet sağlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü' nü ziyaret eden Kocaeli Milletvekili Şeker, yüzde 99,99 memnuniyet oranı olduğunu belirterek,

"Kocaeli genelinde vefat eden vatandaşlarımızın yakınlarını arayarak taziye dileklerimi sunmaya çalışıyorum. Vefat eden vatandaşlarımızın yakınlarının belediyelerimizin mezarlık hizmetlerinden ciddi anlamda memnun olduklarına şahit oluyorum. Hatta 'Sayın vekilim, ücretle bu hizmetleri almaya çalışsak bu kalitede ve bu samimiyette alamayız. Görevliler, sanki kendi cenazeleriymiş gibi emanetimizi sahiplenip kusursuz olarak hizmet ediyorlar.' Bu sebeple Büyükşehir belediyesi mezarlıklar şube müdürümüz Zafer Sevil'i ziyaret edip kendisinden yapılan hizmetler hakkında bilgi alıp çalışan personelimize de teşekkür edelim istedik.

   Alo 188 Cenaze Hizmetleri numarasından vatandaşlarımız 24 saat hizmet alabilmektedir. Mezarlıklar Şube Müdürlüğü tarafından il dışına cenaze nakilleri otobüs veya uçakla yapılmakla kalınmıyor, cenazenin nakil edileceği yerde de ilgili belediyelerle koordinasyon eksiksiz bir şekilde sağlanıyor. Bunun yanında cenazelerin yıkanması ve defnedilmesine kadar tüm işlemler ücretsiz ve özverili bir şekilde yapılıyor." dedi.

 

PANDEMİ SÜRECİNDE BÜYÜK FEDAKARLIKLAR YAPILDI

 

Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'ne yapmış olduğu ziyarette özellikle pandemi sürecinde personel ve hizmet açısından bir sıkıntının, problemin yaşanıp yaşanmadığı hakkında bilgi alan Şeker, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

"Hepimizin bildiği gibi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs, cenaze hizmetleri dahil bir çok sektörü etkilemiş durumda. Risk grubu içerisinde yer alan belediyelerimizin cenaze hizmetleri personeli büyük fedakarlıklar yaparak Sağlık Bakanlığı ve il pandemi kurulunun almış olduğu kararlar doğrultusunda gerekli önleyici önlemleri alıp, koronavirüs sebebiyle vefat eden vatandaşlarımızı İslami usullere uygun bir şekilde defnedilmesini sağlamışlardır.” dedi.

 

BU ALANDA BİR CAMİYE İHTİYAÇ VAR

 

Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'ne yapmış olduğu ziyaret sonrası Şeker, açıklamalarına şu şekilde devam etti;

"Burası, kentimizin en büyük mezarlıklarından birisi. Gördüğüm kadarıyla alan müsait; bu alana, kent mezarlığına gelenlerin dini vecibelerini yerine getirebilecekleri ve şehir merkezinde kılınan cenaze namazlarının oluşturduğu şehir içi trafik sıkışıklığını da önlemek için cenaze namazlarının da kılınabileceği bir caminin yapılması uygun olur.

   Evet, az önce de belirttiğim gibi özveriyle çalışıp takdire şayan çalışmalara imza atan belediyelerimizin tüm mezarlık personeline, Belediye Başkanlarımıza ve tabi ki hizmet kervanının lideri büyükşehir belediye başkanımız Doç. Dr. Tahir BÜYÜKAKIN’a teşekkür ediyorum." .

BENZER HABERLER

Şanbaz Yıldız: Makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezilerek gideceksiniz

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP Kocaeli’de ilçe danışma toplantılarında, parti yöneticilerinin muhalefete yönelik eleştirilerine sert çıktı. Yıldız ekonomik sıkıntılara işaret ederek AKP’lilere seslendi, “Doğrular sokakta, çarşıda, pazarda, marketlerde. Önceki seçimlerde sadaka diye dağıttığınız, vatandaşın oylarını satın almak için kullandığınız o makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezileceksiniz ve tarih olup gideceksiniz.”