Abone olun

Ülkücülerden baskın! Erkan Azeri’nin evinde arbede!

MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt ile ilgili bir paylaşımda bulunan MHP eski MKYK üyesi Erkan Azeri’nin evinin önünde arbede yaşandı. İki taraf da birbirinden şikayetçi oldu

MHP İl Başkanı Yunus Emre Kurt ve ailesiyle ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunan MHP eski MKYK üyesi Erkan Azeri’nin evinin önünde dün akşam hareketli dakikalar yaşandı. Azeri paylaşımında, “9 Şubat 1969 yılında neredeysek oradayız ; MHP Genel Başkanı Liderimiz Devlet Bahçeli‘ye karşı çoklu baro için HDP‘lilerle kol kola olup adliye önünde açıklama yapmadık yapanlar haindir. Elbette önce zihniyet mensubu olduğun harekete olan samimiyetle ilgilidir. Zihniyet mobilya dizmekse herkesten para istediğinizle ilgilidir. Hadsizlik yapma; ‘Önce babanın adliye koridorlarındaki neyle anıldığına bak alayı ‘Rüşvetçi’ diyor… Sen önce HDP ‘li avukatlar ile ortak olan zihniyetini değiştir…” diye yazdı.

 

Bunun üzerine aynı dakikalarda Darıca’da bir programda olan Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Abdulkadir Özdemir, Darıca ilçe başkanı Yücel Bektaş ve bir grup partili Darıca’daki Erkan Azeri’nin evine gitti. Kapıyı açan Erkan Azeri’nin ablası Sevinç Azeri, konuşmak istediklerini ifade ederek Erkan Azeri’yi çağırdı. Sevinç Azeri, gelen gruba tepki göstererek partililerle tartıştı. Bu sırada bazı aile üyeleri de o anları cep telefonları ile kaydetti. Kocaeli Ülkü Ocakları Başkanı Abdulkadir Özdemir’in görüntülerde durumun il başkanının dahili olmadığını söylediği duyulurken, ilçe başkanı Yücel Bektaş ise ‘Niye Erkan başkan buraya gelemiyor’ dediğini söylüyor.

 

Görüntülerde olmayan kısımda ise daha sonra Erkan Azeri’nin dışarı çıkmasıyla iki taraf arasında arbede yaşandığı iddia edildi. Olay yerine polis ekipleri sevk edilirken, iki grup ayrıldı. İki tarafından da birbirinden şikayetçi olduğu öğrenildi. İki taraf da ifadeleri alınmak üzere karakola götürüldü. İfadelerinde iki tarafın da birbirinden şikayetçi olduğu, ifadelerinin ardından da serbest bırakıldığı öğrenildi. Yaşanan olay sonrası Erkan Azeri sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Erkan Azeri ‘yi verin diyorlar; bu ayıp size yeter (!)Bir adamın evine girecek kadar ucuzsunuz. Hareketin Lideri Devlet Bahçeli" ifadelerinde bulundu. Olayla ilgili soruşturma ise sürüyor.

 

BENZER HABERLER

Şanbaz Yıldız: Makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezilerek gideceksiniz

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, AKP Kocaeli’de ilçe danışma toplantılarında, parti yöneticilerinin muhalefete yönelik eleştirilerine sert çıktı. Yıldız ekonomik sıkıntılara işaret ederek AKP’lilere seslendi, “Doğrular sokakta, çarşıda, pazarda, marketlerde. Önceki seçimlerde sadaka diye dağıttığınız, vatandaşın oylarını satın almak için kullandığınız o makarnaların 5 TL’lik etiketleri altında ezileceksiniz ve tarih olup gideceksiniz.”