Abone olun

Engin Koyun'a 30 gün ceza

Kocaelispor Başkanvekili Engin Koyun, Ankara Demirspor maçında Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarına aykırı hareket ettiği için 30 gün maçlara girmeme ve 12.500 TL para cezası almasına karar verildi

12.500 TL’DE CEZA ALDI

Kocaelispor’da Kulüp Başkanı Hüseyin Üzülmez’in sağlık sorunları sebebiyle bırakmak istediği Kocaelispor Başkanlığını COVİD-19 salgını önlemler sebebiyle kongre olamadığı için bırakamamıştı. Biraz daha geri planda kalan Üzülmez’in yerine başkanvekili Engin Koyun ön planda yer aldı. Koyun bu yüzden  Kocaelispor’un maçlarında sorumluluğu da artmış oldu. Ankara Demirspor maçında da heyecandan yerinde duramayan Koyun’a akredite edilmediği yerde bulunduğu gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ceza verildi.

TFF’NİN AÇIKLAMASI

KOCAELİSPOR Kulübü idarecisi ENGİN KOYUN'un, 02.01.2021 tarihinde oynanan ANKARA DEMİRSPOR-KOCAELİSPOR Misli.com 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, müsabaka sonunda akredite edilmediği alanlarda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle COVİD-19 Salgını Nedeniyle Müsabakalarda Uygulanacak Tedbirlere İlişkin Talimat'ın 9/3. maddesi uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 12.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verildi.

BENZER HABERLER