1. Haberler
  2. Güncel
  3. Alzheimer Yaşam Evi hasta kabulüne başladı!

Alzheimer Yaşam Evi hasta kabulüne başladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İzmit Belediyesi, yaşlıların refah seviyesini arttırmak, Alzheimer hastalarının sosyal yaşama uyumunu arttırmak ve bakımları konusunda yakınlarına destek olmak adına Alzheimer Yaşam Evi’ni hayata geçirdi. Geçtiğimiz hafta Malta Mahallesi’nde açılışı yapılan Alzheimer Yaşam Evi’ne kısa sürede talepler gelmeye başladı. Hastaları yaşama bağlamak, günlük yaşam faaliyetlerini keyifli geçirmelerini, hasta yakınlarının bilinçlenmesini sağlamak için hizmete giren Alzheimer Yaşam Evi kayıt kabulüne başladı.
 
KAYIT SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?
İzmitli Alzheimer Yaşam Evi’nden hizmet alabilmek için hasta yakınları telefon, internet veya yüz yüze olarak başvuruda bulunabilecek. Başvurular Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’na yönlendirilecek. Alzheimer hastasının uygunluğuna dair rapor Nöroloji Ana Bilim Dalı tarafından belediyeye iletilecek. Rapordaki uygunluk durumuna istinaden Alzheimer hastası Alzheimer Yaşam Evi’ne kaydolacak. 
 
GÜNLÜK 16 KİŞİ FAYDALANACAK
Günde 16 kişiye hizmet verecek olan Alzheimer Yaşam Evi’nde; sosyal hizmet uzmanı, hemşire ve yaşlı bakım teknikeri ile birlikte hizmet verilecek. Alzheimer Yaşam Evi’nde; zihinsel aktiviteler, paylaşım saati uygulamaları, psikomotor aktiviteler, kuşaklar arası iletişim aktiviteleri, fiziksel egzersizler, kültür sanat aktiviteleri, sosyo-kültürel geziler ve müzik-ritim aktiviteleri olacak.
 
DETAYLI BİLGİ ALABİLMEK İÇİN…
İzmitli Alzheimer hastaları bu etkinlikler ve faaliyetler sayesinde sosyal yaşamda daha kaliteli bir hayat sürdürecek. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 0262 318 02 02 numaralı hattı arayabilir veya alzheimer.izmit.bel.tr internet sitesini ziyaret edebilir. Yüz yüze görüşmek isteyen İzmitli vatandaşlar ise Malta Mahallesi Yurdum Caddesi No: 34 adresindeki Alzheimer Yaşam Evi’ne bizzat gidebilir.
Alzheimer Yaşam Evi hasta kabulüne başladı!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir