1. Haberler
  2. Güncel
  3. “Beyin değil kalp göçü yaşanıyor”

“Beyin değil kalp göçü yaşanıyor”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğa Şanlıoğlu, il başkanlık binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Programa Şanloğlu’nun yanı sıra İl Başkanı Adem Koç ve teşkilat mensupları da katıldı.

“HALKIMIZA DEVA OLACAK PROJELER ÜRETİYORUZ”

İlk olarak konuşan DEVA Partisi İl Başkanı Adem Koç, “İlçelerimizin tamamında çarşı,Pazar,ev ziyaretleri yapıyoruz. Halkımıza deva olacak projeleri üretmeye devam ediyoruz. Partimiz kurulduğundan bu yana teşkilatlarımızı gece gündüz çalışıyorlar. Biz de şu ana genel merkez yöneticilerimi, ilimizin en ücra noktalarıyla bir araya getiriyoruz. İzmit merkezli başlayan saha çalışmalarımızı Kocaeli’nin dört bir yanına taşıdık. Şanlıoğlu ile iftara kadar sürecek programımız var.

“GENÇ NÜFUS MUTSUZ”

Bizim en büyük zenginliğimiz genç nüfus. Gençlerimizi sahiplenmemiz gerekiyor. Genç nüfusumuzun yüzde 70’inin mutsuz olduğunu görüyoruz. Bu ülkenin evlatları yurt dışına gitme hayalleri kuruyor. Nitelikli nüfus kitlesini kaybediyoruz. Bu ülkede kalmaktansa yurt dışında garsonluk yapmaya razılar. DEVA Partisi ile birlikte bu olumsuzlukların önüne geçeceğiz” dedi.

“HALK SEFALETLE BOĞUŞUYOR”

15 Şubat tarihinde il binası önündeki afiş saldırısı hakkında da konuşan Başkan Koç, ” DEVA Partisi, siyseti cesaretle yapan bir organizasyon. İl binamızın önüne halkın sorunlarını anlatan afişler astık. Halk sefaletle boğuşuyor ama iktidar mensupları, zenginliğine zenginlik katıyor. Gösterdiğimiz tepki karşılık buldu ve KDV oranlarında düşüş oldu. Şahısın eşgalini de verdik. Şu anda bir gelişme yok. İnşallah yetkililer gerekli hassasiyeti gösterirler” dedi.

“KOCAELİ’DE OLMAKTAN MUTLUYUM”

Kurucular Kurulu Üyesi Hüseyin Nalbantoğlu, “773 gün önce partimiz kuruldu. Ortak aklı çalıştırdık. 24 tane çalışma grubu kurduk. Parti programını hazırladık. Ortak yarınları hayal edenlerle DEVA Partisi’ni kurduk. Her geçen gün üye sayımız artıyor. Resmi üye sayımızın 10 katı bize gönül veren partidaşımız var. Biz çalışıyoruz. Çalışmalarımızda söylemler yerine, derslerimize çalışıyoruz. 81 ilde de siyaset yapabilme özgürlüğüne sahibiz. Diğer partilerin böyle bir lüksü yok. Kocaeli’de olmaktan çok mutluyum” dedi.

“DİNLEYEN BİR PARTİYİZ”

Doğa Şanlıoğlu, “İlk saha ziyaretimi de Kocaeli’ye yapmıştım. Bugüne kadar 78 il gezdim. Konuşan bir partiden ziyade dinleyen bir partiyiz. Dinlediğimiz zamanda sorunları ve çözüm önerilerini de halktan topluyoruz. Hepimizin bütçesine dokunduğu bir dönemde geçiyoruz. Gecikmiş adalet, adalet değildir. Eğitim de bir başka meselemiz. 1960’lı yıllara eğitimsiz kesim Almanya’ya gitti. Daha sonra 1980’li yıllarda siyasi suçlardan yargılananlar Avrupa’ya göç etti. Şimdilerde ise daha eğitimli bir kesim geri dönmeksizin yurt dışına gidiyor. Ben buna beyin değil kalp göçü diyorum.

“3M ŞARTI VAR”

TV’lerde haberleri izlediğimde nezaketsizlik hemen gözünüze çarpıyor. Türkiye’de kirli bir siyaset var. Bunun temeli nezaketsizlik. STK’lar belli bir yer kadar ülkeyi yönetebilirler. Bunu siyaset mecrasında halledebiliriz. Başarı için mantaline, motivaston ve meteloji olmak üzere 3M şartı vardır. Gençlik ve spor eylem planımızı da yakında açıklayacağız. Bu şartları yerine getirmeden başarı hayal edemeyiz” dedi.

“EĞİTİM PLANIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ”

Eğitim politikaları hakkında sorulara yanıt veren Şanlıoğlu, “Eğitim eylem planımızı 10 Mayıs tarihinde açıklayacağız. Eğitimi, 0-3 yaş ve daha sonrası olarak iki plana ayırdık. 0-3 yaş bu ülkede pas geçiliyor ama biz çok önem veriyoruz. Ülkede gelir adaletsizliği, eğitimde fırsat eşitliğine izin vermiyor. Üniversite sayımızda artış var ama bunlar içini doldurmak lazım. Kesinlikle bilimsel eğitimden yanayız. Türkiye’de 150 bine yakın üyemiz var. Bunun yüzde 38’i 30 yaş altında. Gün geçtikçe daha da gençleşiyoruz” şeklinde konuştu.

Doğa Şanlıoğlu kimdir?

1992 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi`nde tamamladı. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde Para Sermaye Piyasaları ve Finansal Kurumlar Anabilim Dalında, bir kitlesel fonlama türü olan ICO’nun hukuki altyapısına yönelik yazdığı teziyle tamamladı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde bir dönem rektör danışmanlığı yaptı. Ayrıca öğretim görevlisi olarak dersler verdi. Eskrim Federasyonu organizasyon kurulu üyesidir. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Şanlıoğlu, halen danışmanlık ve serbest avukatlık mesleğini icra etmektedir.  

“Beyin değil kalp göçü yaşanıyor”
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir