CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, Kartepe’de yaşananları anlattı, bireysel silahlanmaya dikkat çekti

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, Kartepe’de yaşananları anlattı, bireysel silahlanmaya dikkat çekti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28.Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapmış olduğu konuşmada Türkiye’de artan bireysel silahlanma sorununa yönelik açıklamalarda bulundu.

Meclis görüşmeleri devam ederken söz alan Yıldızlı; ülkemizde son yıllarda hızla artan bireysel silahlanma ve bu durumun yarattığı olumsuzlukları Kartepe’de meydana gelen olayları örnek göstererek genel kurulda gündeme getirdi. Geçtiğimiz Ağustos ayında 10 yaşındaki Musa İlter’in kimliği belirsiz bir yorgun mermi ile hayatını kaybettiğini hatırlatan Yıldızlı, henüz birkaç gün önce evinde televizyon seyrederken yanı başına yorgun mermi düşen Eymen Ali Oktay’ın da ölümden döndüğünü ifade etti.

 

Konuşmasının devamında, bu konunun siyasi hesapların üzerinde bir konu olduğunun altını çizen Yıldızlı, parlamentoda görev yapan tüm milletvekillerini bireysel silahlanma tehdidine karşı ortak bir çalışma grubu oluşturmaya davet etti. Bireysel silahlanmaya hayır diyen Yıldızlı, başka ailelerin bu denli tarifsiz acılar yaşamaması için konunun takipçisi olacağının sözünü verdi.

 

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı konuşma metnini şu şekilde özetledi;“Sayın başkan, değerli milletvekilleri; geçtiğimiz hafta Kocaeli’de yaşanan sel felaketi, ne yazık ki gereken önlemler alınmadığı için kentimizin her yağış sonrasında yaşadığı rutin bir afet haline gelmiştir. Kent merkezleri ve yollar sular altında kalırken, Kandıra ilçemizde başta Lokmanlı, Döngelli, Kırkarmut, Bozburun ve Akbal mahalleleri olmak üzere tarım arazilerinin büyük bir çoğunluğu ekilemez hale gelmiştir. Tarımsal faaliyetlerdeki mazot ve gübre gibi girdi maliyetlerinin çok yüksek olduğu bu dönemde ürünlerini kaybeden Kandıra’lı çiftçilerimize destek verilmesi hususuna dikkat çekmek istiyor, ilgili bakanlığın ivedilikle gerekli çalışmaları yapmasını önemle arz ediyorum

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, Kartepe’de yaşananları anlattı, bireysel silahlanmaya dikkat çekti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir