Dilek Yalçın: Varlıklarımızdaki artış borçlarımızdaki artıştan fazladır

İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, bütçenin görüşüldüğü Kasım ayı meclis toplantısında 4 buçuk yıldır sosyal projelerin sayısının artmasına dikkat çekerek, “Borçlarımızın çok arttığını söyleyemeyiz. Varlıklarımızdaki artış borçlarımızdaki artıştan çok daha fazla oranda gerçekleşmiştir” dedi

dilek yalçın
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmit Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında bütçe görüşülürken Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Yalçın, sosyal projelerin sayısının artmasına dikkat çekti. Yalçın, “Burası kamu sektörü, hizmet sektörü. Borcunuz ne olursa olsun her şekilde yol yapmak, sosyal projeler yapmak, vatandaştan gelen talepleri karşılamak zorundasınız. Bunun için yeri geldiğinde borçlanırsınız yeri geldiğinde varlık satmanız gerekiyorsa bu sorumluluktan kaçınma şansınız yok.

SOSYAL PROJELERE DEĞİNDİ

Bizler de göreve geldiğimizde bu yana özellikle sosyal projelere ağırlık verdik. Birkaç örnek vermek gerekirse Otizm Spor ve Yaşam Evi’ni açtık, Alzheimer Yaşam Evi’ni açtık. Üniversiteli öğrencilerimizin faydalandığı Anne Eli projemizi hayata geçirdik. Muhtarlarımıza personel desteği sağladık. Yüzlerce kadın İZGİM’den faydalanıyor. Çınar Akademi, Çınar Çocuk Evlerimiz çocuklarımıza ve gençlere eğitim veriyor. İzmit Sanat Akademisi gençlerin yeteneklerini keşfediyor. Borçlarımızın çok arttığını söyleyemeyiz.  Varlıklarımızdaki artış borçlarımızdaki artıştan çok daha fazla oranda gerçekleşmiştir” ifadelerini kullandı.

Dilek Yalçın: Varlıklarımızdaki artış borçlarımızdaki artıştan fazladır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir