Festival coşkusu İzmit’in dört bir yanında yaşanıyor!

Festival coşkusu İzmit’in dört bir yanında yaşanıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

12. Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivali kapsamında kentimizde ağırlanan bando ve halk oyunları grupları kentin dört bir yanında gösteriler gerçekleştiriyor

İzmit Belediyesinin pişmaniyenin ve kentin tanıtımı amacıyla bu yıl 12’ncisini düzenlediği Uluslararası İzmit Pişmaniye, Müzik ve Dans Festivali tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinden kentimize gelen bando ve halk oyunları grupları da kentin birçok noktasında vatandaşlara birbirinden keyifli gösteriler sunuyorlar.

BİRÇOK NOKTADA

Gösteriler bugün Kuruçeşme Meydanı’nda Bosna Hersek “KUD” PURACIC Halk Dansları Topluluğu ve Adana Büyükşehir Belediye Bandosu ile başladı. Ardından Sabri Yalım Parkı önünde İzmit Belediye Bandosu ile Karadağ Herceg Novi Bandosu gösterileriyle izleyenleri büyüledi. Ardından Romanya Halk Dansları Topluluğu ve Edirne Belediye Bandosu 41 Burda AVM’de, Karadağ Herceg Novi Bandosu ve Edirne Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Fethiye Caddesi’nde, Bursa Büyükşehir Belediye Bandosu Gülümse Kafe Yahya Kaptan’da vatandaşlarla buluştu. Her bölgede pişmaniye çekimi gerçekleştirilerek vatandaşlara ikram edildi.

“KENDİ ÖZ GÜCÜMÜZLE ORGANİZE ETTİK”

Gösterilere katılan Başkan Hürriyet, “Bizim insanımız mutlu ise emeğimiz yerini bulmuş demektir. Bu festivali ülkenin en tatlı festivali ilan ettik. Bu sene bu festivali büyüttük. Festivalimizde bine yakın yerli ve yabancı misafir ağırlıyoruz. Çok büyük bir organizasyon yapıyoruz ve tamamen kendi öz gücümüzle, arkadaşlarımın müthiş emeğiyle çok daha küçük bütçeyle yapmaya çalışıyoruz.

“HALKIMIZ MUTLU OLSUN İSTİYORUZ”

Halkımız böylesine zor günlerde mutlu olsun istiyoruz. Bu festivali önemli ev sahipleri var. Ortak aklı önümüze aldık ve pişmaniye üreticilerimiz bu festivale çok büyük emek sundular. Pişmaniye bu kentin markası. Bu festival klasik bir eğlence değil. Kentin tanıtımında önemli bir yere sahip. Pişmaniye yalnızca İzmit’te üretiliyor. Pişmaniyenin değerini arttırmak gerekiyor. Bütün esnafımız, meslek odalarımız, STK’larımız, derneklerimiz bu festivale katkı sunuyorlar. Üniversitemiz de dahil hepsi ev sahibi.

“GÜLEN YÜZLER KAZANDIRSIN”

Festival kapsamında düzenleyeceğimiz etkinlikler yarın akşama kadar devam edecek. Bu sene sıra gecesi yapacağız. Kültürleri harmanlayalım istedik. Bu akşam saat 21.00’da Hüsnü Şenlendirici konser verecek. Yarın da gösteri gruplarımız büyük sahnede müthiş bir gala gecesi ile kapanış yapacak. Festivalimiz kentimize gülen yüzler kazandırsın inşallah.
Festival coşkusu İzmit’in dört bir yanında yaşanıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir