Gökhan Ercan: Tüm öğrenciler bizim için değerlidir ve eşit haklara sahiptir

Gökhan Ercan Tüm öğrenciler bizim için değerlidir ve eşit haklara sahiptir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan, son dönemde kamuoyunda tartışma konusu olan Türkiye Gençlik Vakfı’na (TÜGVA) 25 yıllığına tahsis edilen ve protokolü iptal edilen Tepeköy Öğrenci Yurdu ile ilgili açıklama yaptı

CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan; 31 Mart Yerel Seçimlerinde bize gösterdiğiniz yoğun destek için teşekkür ederim. Verdiğiniz bu yetkiyi şehrimizin iyiliği için kullanacağımızı taahhüt ediyoruz. Geçmiş dönemde meclis çoğunluğumuz olmadığı için ele alınamayan konuları ilk meclis toplantımızda ele aldık.

ŞEFFAF BİR YAKLAŞIM SERGİLEMEKTEYİZ

Özellikle, uzun süreli bazı yanlış tahsislerin iptali gibi acil meseleleri çözüme kavuşturduk. Bu tahsislerin iptali, İzmit halkının çıkarlarını korumak için gereklidir ve bu konuda şeffaf bir yaklaşım sergilemekteyiz. Özellikle, bazı öğrenci yurtlarına yapılan tahsislerin iptal edilmesiyle ilgili bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu fark ettik.Belediyemiz, öğrencilerimizin barınma haklarını güvence altına alarak, herhangi bir özel kuruluşa bağımlı kalmadan desteklemektedir. Siyasi çevrelerden gelen bazı yorumlar, konuyu gereksiz yere ayrıştırmaya çalışmaktadır.

İZMİT BELEDİYESİ’ NİN GÜVENCESİ ALTINDADIR

Ancak biz, her bireyin sosyal ve dini yaşamına saygı gösteriyor ve herkesin özgürlüklerini savunuyoruz. Bu konuda özellikle vurgulamak istiyorum ki; öğrencilerimizin barınma hakkı hiçbir dernek ve vâkıfa bağlı kalmadan İzmit Belediyesi’nin güvencesi altına alınmaktadır. Tüm öğrenciler bizim için değerlidir ve eşit haklara sahiptir. Belediye meclisimiz tarafından düzeltilen usulsüz işlemleri toplumun hassas damarlarına dokunarak yozlaştırmaya çalışanları bir kez daha kınıyor, İzmit’te rant ve yandaş hizmetlerin sona ermesi için bizlere güçlü destek veren halkımıza şükranlarımı sunuyorum.

Gökhan Ercan: Tüm öğrenciler bizim için değerlidir ve eşit haklara sahiptir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir