1. Haberler
  2. Güncel
  3. Hakan Tanta’ dan o iddialara yanıt: Siyasi operasyon

Hakan Tanta' dan o iddialara yanıt: Siyasi operasyon

İzmit Orhaniye Köyü’nde yasal yollarla ihaleye girerek 125 dönüm orman arazisini kiralayan İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hakan Tanta, hakkında yapılan iddialara cevap verdi

Hakan Tanta' dan o iddialara yanıt Siyasi operasyon
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmit Orhaniye Köyü’nde yasal yollarla ihaleye girerek 125 dönüm orman arazisini kiralayan İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hakan Tanta, hakkında yapılan iddialara cevap verdi

SİYASİ OPERASYON

Arazi hakkında yapılan iddialara cevap veren Hakan Tanta; Bundan yaklaşık iki gün önce Orhaniye Muhtarımızın beni aramasıyla üzülerek öğrendiğim ve maalesef köylüler üzerinden yürütülen provakasyonun, bugün bazı medya organlarına yansıyan asılsız haberlerle, olayın kendilerince nasıl da siyasi operasyona ve komploya dönüştüğünü gördüğüm için bu açıklamayı yapma gereği duydum. Sonuç olarak bizler, bu kentte yaşayan ve namusuyla ekmeğini kazanan, bugüne kadar devletin gücünü hiç ama hiç arkasına almamış, haktan hukuktan adaletten hiç ayrılmamış, çevre ve tarihi dokulara hassasiyetiyle bilinen, tüyü bitmemiş yetimin hakkına ömrü boyunca el uzatmamış insanlarız.
Olayın kısa özetini kamuoyu ile paylaşmak istiyorum:

SÖZLEŞME İMZALADIK

18.12.2020 tarihinde, Orhaniye Mahallesi 123 ada 1 parsel nolu 13117.36 m2 yüz ölçümlü araziyi internet ilanıyla şahsım olarak satın aldım.29.12.2021 tarihinde araziyi, %50’si kendi hissem olan, %25’i Beyin Cerrahı Kemal Keşmer’e, %25’i Eczacı Nureddin Keşmer’e ait olan ORMAN KAMP TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİNE devrettim. 26 Temmuz 2023 tarihinde İzmit Belediyesinden Kır Lokantası ve Mesken ruhsatımızı aldık. Ardından binanın yapımı için Harun Yıldızlı’nın eşi olan Mimar Betül Yıldızlı”ya ait olan , maliyet artı %10 karla sözleşme imzaladık.

20 YILLIĞINA KİRALADIK

08 Ağustos 2023 tarihinde İzmit Orman İşletmesinde saat 10:00’da düzenlenen “Yanıktepe KONAKLAMASIZ Orman Parkı” ihalesine katılarak, üzerinde iddia edildiği gibi bungalov ve diğer konaklama unsurları olmayan günübirlik ziyaretçilere hizmet verecek, 250 m2 tabanlı kır evi , 80 m2 tabanlı 2 adet bekçi evi, 60 m2 tabanlı 2 katlı personel evi ve idari binanın planlandığı ve doğanın güzelliğini bozmayacak ahşap malzemeden yapılacak, aynı zamanda bölgenin doğa turizmine katkı sağlayacağına inandığımız mesire alanını kapalı teklif usulü ihale ile 20 yıllığına kiraladık.

KANALİZASYON DEREYE AKIYOR

Arazimize komşu olan ve mesire alanının da içinden geçen, köy sakinlerinin de tabiriyle hayvanların dahi su içmediği, Orhaniye dahil komşu köylerin tüm kanalizasyonun dereye akıtıldığı çevre kirliliğinin bizzat düzeltilmesi için defalarca İSU Genel Müdürü Ali Sağlık’la muhtarlarımızın da bilgisi dahilinde görüşmeler yaptım. Bunun siyasi bir mesele olmadığını, derelerin ve çevremizin geleceğimize mirasımız olduğunu defalarca muhataplarına vurguladım. En son Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a konuyu ilettim. Şu anda bölgede büyük bir foseptik çalışması devam ediyor. Çok yakında tamamlanacak ve deremiz inşallah eski günlerine kavuşacak.

BEKÇİ TUTTUK

Arazide bir çok defineci tarafından kazı çalışmalarının yapıldığını, ormanda her yerin köstebek yuvası gibi olduğunu, dinamitle şelalenin geçmişte patlatıldığını tespit ettik. Bölgeyi korumak için cebimizden maaşını vererek bekçi tuttuk. 22 Ekim 2022’de şahit olduğumuz izinsiz kazıyı Jandarmaya ihbar ettik. Bölgede bulunan yakın dönem değirmen yolu kalıntısı için resmi izin alıp, Müze müdürlüğünün denetiminde kazı yaptırdık. Eser koruma kurulu tarafından tescillendi ve bizim tarafımızda koruma altına alındı.

Şimdi size soruyorum:

Tüm bunları yapan ve bunları yaparken de kanunun dışına milim çıkmayan bizler
dereyi kurutup, köylere giden tarımsal ve hayvansal sulamayı kesecekmişiz öyle mi?
Araziyi tel örgüyle çevirip, ürünlerinden faydalanmayı planladığımız, istihdam sağlamayı düşündüğümüz köylünün geçişine izin vermeyecekmişiz öyle mi?
Konaklamasız mesire alanında ormanları kesecek, içine bungalovları dolduracakmışız öyle mi?
Bir de bunları bu işlerle uzaktan yakından hiç alakası olmayan Milletvekilimiz Harun Yıldızlı’yla yapıyormuşuz öyle mi ?

SİYASİ BİR KOMPLO

Hadi oradan!
Sırf siyasi bir KOMPLO uğruna, yalanlarınızla, iftiralarınızla o masum köylüleri galeyana getirmeye utanmıyor musunuz? Kamuoyuna yalan yanlış bilgileri, iftiraları servis ederek bizi yıpratacağınızı mı zannediyorsunuz? Dedikodu fitne fesadı çıkarıp, evinize gidip çocuklarınızın yüzüne nasıl bakabiliyorsunuz?
Bizim ne bakanlıklar da çantacılık yapan danışmanlarımız var , ne de kimseden korkacak çekinecek alengirli işlerimiz var. Yazıklar olsun size de, siyasetinize de…
Konuyla ilgili hukuki süreci başlatacağımızı da buradan duyurmak istiyorum.
Hakan Tanta’ dan o iddialara yanıt: Siyasi operasyon

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Alper Tüze 27 Eylül 2023, 14:40

    Sen kimsin de sana siyasi operasyon yapacaklar.. Fasulye gibi nimet misin sen?

    Cevapla