1. Haberler
  2. Güncel
  3. İYİ Parti Kartepe’de kongre heyecanı

İYİ Parti Kartepe’de kongre heyecanı

IYI PARTI KARTEPE KONGRE
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 3’ncü olağan kongresi bugün gerçekleşiyor. Kongrede mevcut ilçe Başkanı Haluk Tamyüksel tek aday

F. Deniz Karamert- İYİ Parti’de ilçe kongre takvimlerinin açıklanmasının ardından bugün de Kartepe’de kongre heyecanı yaşanıyor. Mevcut Başkan Haluk Tamyüksel’in tek aday olarak girdiği Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 3’ncü olağan kongresi bugün Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda sabah saat 10.00 da başladı, akşam 17.00’a kadar devam edecek. 15’i doğal olmak üzere 415 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 31 yönetim kurulu üyesi ve 37 il delegesi seçilecek.

GENİŞ KATILIM

Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda gerçekleşen İYİ Parti Kartepe İlçe Teşkilatı’nın 3’ncü olağan kongresine; İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve İl Yönetimi, Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Kadın Politikaları İl Başkan Yardımcısı Yasemin Met, İYİ Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Gökçe Nesli Kondu Çağlayan, İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Ayşegül Babacan, İYİ Parti Başiskele İlçe Başkanı Ayşe Sönmez Rüzgar, İYİ Parti Körfez İlçe Başkanı Mehmet Candemir, Ak Parti Kartepe İlçe Başkanı Sadık Yılmaz ve yönetimi, CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk ve yönetimi, MHP Kartepe İlçe Başkanı Hayati Dilek ve yönetimi, SP Kartepe İlçe Başkanı İbrahim Ethem Akbuğa ve yönetimi, BBP Kartepe İlçe Başkanı ali Oktay ve yönetimi, Deva Partisi Kartepe İlçe Yönetimi, YRP Kartepe İlçe Başkanı Hüseyin Bayır ve yönetimi, İYİ Parti Gençlik Kolları Körfez İlçe Başkanı Dilanur Durmuş, İYİ Parti Kandıra İlçe Başkanı Yusuf Battal, meclis üyeleri, muhtarlar, Dernek ve STK temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı.

 

HEP BİRLİKTE ATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİ’Nİ OKUDULAR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan başkanlığına Türkan Özcan, katip üyeliklerine Ozan Caner, Ömriye Gül, Abdullah Oğuz Ulugün ve Reha Çakar seçildi. İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel’in açılış konuşmasının ardından faaliyet raporu okunup onaylandı. Yapılan konuşmaların ardından tüm katılımcılar İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in önderliğinde “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni” okudu.

TAMYÜKSEL, “BİZ TÜRKİYE’NİN BİR MOZAİĞİYİZ”

Açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel, katılımcılara teşekkür etti. Milletvekilim, İl Başkanım, Sevgili abim Belediye Başkanımız Mustafa Kocaman, tüm Türkiye’ye örnek olduğunu söylediğimiz tüm siyasi parti ilçe başkanları ve tüm katılımcılar hepiniz hoş geldiniz. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı hepimiz burada. Biz Türkiye’nin bir mozaiğiyiz. Tatlı bir rekabet. İnşallah memleketimiz için hayırlı olur. Burada siyaset yapmayı uygun bulmuyorum. Bugün güzel bir tablo ile karşı karşıyayız. Bu başarının sırrı kişisel hayallerimizi ekip arkadaşlarımızın hedefleri ile birleştirdik. Gelecek galiplerin değil, mağlupların fazileti ahlakları üzerinde şekillenir. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi.

YILDIZ, “MUSTAFA BAŞKANININ EN ÇOK ŞİKAYET ETTİĞİ İLÇE BAŞKANI TAMYÜKSEL’DİR”

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, “Toyumuza hepiniz hoş geldiniz. Haluk Tamyüksel’le İl Yönetiminde beraberdik. Kendisi benim il yöneticimdi. Kendisine Kartepe İlçe Başkanlığını teklif etmedim, Haluk sen İlçe Başkanı olacaksın dedim. İyi ki de demişim. İyi tercih olduğunu biliyordum. Kartepe’de İYİ Parti’nin sesini duyuruyor. Bugün iktidar partisinin belediye başkanı geldi. Haluk Tamyüksel, tam bir siyaset adamı gibi davranıyor. Mustafa beyin en çok şikayet ettiği ilçe başkanı Haluk Tamyüksel’dir” ifadelerini kullandı.

YILDIZ, “İKTİDARIN HABERCİSİ KONGRELER YAPIYORUZ”

Yıldız, Kocaeli’de 5. yılımıza girdik. Partimizin kuruluşundan bugüne yanımızda olan, sonradan katılan hiç kimseyi ötelemedik. Bizim derdimiz bu memlekete hizmet etmek. Böylesine güzel bir hareketin içerisinde olmak benim için büyük mutluluk. İYİ ki genel başkanım Meral Akşener bu partiyi kurdu. Geçmişimizde başka partide görevler yapmış olabiliriz. Ama burası İYİ Parti. Bu kongrelerden sonra bütün bu tartışmalar bitecek. Burada bir İYİlik hareketi var. Bizim önceliğimiz bu memlekete nasıl hizmet ederiz var. Millet İttifakı iktidar olacak. Seçimlerde de hep beraber kol kola çalışacğız. Kartepe coğrafi olarak da Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri. Bu ilçeyi en iyi şekilde yönetenlere teslim etmek lazım. Liyakat yetmiyor, sadakat da lazım. İktidarın habercisi kongreler yapıyoruz. Bu kongreler Millet İttifakının iktidarından önceki son kongreler olsun” dedi.

TÜRKKAN, “BİZİ KORKUTMAYA ÇALIŞANLAR KENDİLERİ KORKMAYA BAŞLADI”

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, “Türkiye’nin umudu İYİ’ler hareketinin genel başkanı sayın Meral Akşener’in selamını getirdim. 5 yıl önce medeniyet yolunun taşlarını cesurlar demişti. İşte biz bu yolda gidiyoruz. Önümüze bir sürü engel çıktı. Tehdit edildik, ötelendik, iftiraya uğradık. Ama bunların hiçbirinden korkmadık. Geri adım atmayı hiç düşünmedik. Buradayız. Bizi korkutmaya çalışanlar kendileri korkmaya başladı. 16 Nisan 2017 tarihinde anayasa değişikliği için sandığa gittik. Bu sistem Türkiye’yi Afrika’nın kabile devlet ligine düşürür dedik. Milletle devlet arasında bağ koptu” dedi.

 

TÜRKKAN, ” BUNLAR ÜLKEYİ YÖNETMİYORLAR SADECE DURUMU İDARE EDİYORLAR”

Türkkan konuşmasının devamında, “Yıllarca faiz lobisinin esiri oldu bu iktidar. Geldiğimiz noktada yoksulların artık sesini çıkaramaz hale geldi. Türkiye’nin bu yüzyılı utanç dönemi olarak tarihe geçecek. Bunlar ülkeyi yönetmiyorlar sadece durumu idare ediyorlar. Hiç bir dönemde yoksulluk ve açlık bu kadar olmadı. Gelir dağılımının bu kadar çok açıldığı başka dönem yaşamadı Türkiye. İlk defa çöplerden yemek toplarken birileri Ejder meyveli simoti içiyor. Bu düzen devam etmez. Enflasyon ahlak bozukluğu da yaratır. Milletin umudu tükendi. Bir tarafta Ak Parti’nin masalları var diğer tarafta Türkiye’nin durumu var. İnsanlar üretemiyor. Evlerde tencere kaynatamıyor” diye konuştu.

 

TÜRKKAN, “İYİ PARTİ İKTİDARINA ÇOK AZ KALDI”

Türkkan konuşmasının sonunda, “Halk ekmek kuyruklarına bakın vatandaş 1 lira ucuz ekmek için kuyruklar oluşturuyor. Vatandaş ucuz ekmek peşindeyken, birileri de İstanbul Büyükşehir’in açtığı Halk Ekmek’leri kapatmaya çalışıyor. Bu böyle devam etmeyecek. Türkiye Şubat ayından sonra bir seçime gidecek. Demek ki Şubat ayından itibaren yeni bir düzen devri başlayacak. İYİ Parti iktidarına çok az kaldı. Ülkemizin tam da bizlerden görev beklediği bu sıkıntılı günlerde yeniden aday olan Haluk Tamyülse’e teşekkür ediyorum. Şanbaz başkana dedim bu Haluk burada durmaz diye. Nasıl dedi. Onda siyasi bir kumaş var dedim” diyerek Tamyüksel’i tebrik etti.

HALUK TAMYÜKSEL YÖNETİM ASİL

Ahmet Sarıoğlu, Ahmet Yusuf, Ali Osman Tekoğlu, Cengiz Şener, Ekrem Tarhan, Elif Gündüz, Emircan Ardoğlu, Emrullah Turan, Fatma Öztay, Gökhan Kibar, Gülnur Ertuğral, Harika Gündoğdu, Hasan Sır, Hüseyin Bekil, Muhammed Aksakal, Müzeyyen Demir, Nebahat Özdemir, Nermin Kurbanoğlu, Ozan Caner, Ömriye gül, Özden Akın, Recep Teper, Reha Çakar, Serdar Taktak, Süreyya Topçu, Şaban Şirin, Şükrü Özmetin, Tolgahan Karagöz, Tülay Uzunkol ve Yakup Kadıoğlu.

HALUK TAMYÜKSEL YÖNETİM YEDEK

Seyit Osman Akyüz, Yasin Eşgin, Can Kömürcü, Metin Geral, Yüksel Turgay, Ziyaettin Ağırman, Edanur Çavaş, Ayhan Er, Muhammed Odabaş, Eda Yılmaz, Osman Kılıç, Abdullah Oğuz ulugün, Samet Yıldız, Nilgün Taşdelen, Uğur Gökçelik, Sertan Ahmet Abut, Onur Saktaş, Mahide Yılmaz, Sefa Aktoprak, Nihat Eren Tarcan, Hakan Kütük, Nuriye Sar, Mahmut Akçay, Berat Dinç, Halime Uygur, Şenol Yazıcı, Ayla Sezgin, CihanMut, Nilay Uygun, Erkan Bal ve Serkan Güllap.

İL KONGRE DELEGELERİ

Ahmet Sarıoğlu, Ahmet Yusuf, Ali Osman Tekoğlu, Can Kömürcü, Ekrem Tarhan, Emrullah Turan, Erdem Efe, Seyit Osman Akyüz, Fatma Öztay, Haluk Tamyüksel, Merve Savaş, Eda Yılmaz, Ayten Durmuş, Recep Teper, Ozan Caner, Reha Çakar, Cumali Durmuş, Esra Tamyüksel, Nihat Eren Tarcan, Sami Toktaş, Gülnar Ertuğral, Özden Akın, Süreyya Topçu, Muhammed Aksakal, Mustafa Mutlu Sarı, Ömriye Gül, Nurcan Acaroğlu Göktaş, Serdar Taktak, Şaban Şirin, Engin Turanlı, Metin Geral, Mecit Durmuş, Celal Akar, Kubilay Işık, Hüseyin Bekil, İlhan Tamyüksel ve Sefa Aktoprak.

İYİ Parti Kartepe’de kongre heyecanı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir