1. Haberler
  2. Güncel
  3. İYİ Parti Kocaeli kongresinde Ayhan Çubuklu aday olamadı

İYİ Parti Kocaeli kongresinde Ayhan Çubuklu aday olamadı

IYI Parti de Ayhan Cubuklu kongrede aday olamadi
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Kocaeli 3. Olağan Kongresi bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde başladı. İki adayın yarışacağı bilinen İYİ Parti Kocaeli İl Kongresi’nde Ayhan Çubuklu liste çıkartamadığı için aday olamadı.

İYİ Parti Kocaeli İl Kongresi bugün saat 11.30’da Kocaeli Kongre Merkezi’nde başladı. 657 il delegesinin oy kullanma hakkı bulunan kongre sonunda 50 yönetim kurulu üyesi, 9 il disiplin kurulu üyesi ve 30 üst kurul delegesi belirlenecek. Yaklaşık 4,5 yıl süre boyunca il başkanlığı görevinde bulunan İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, milletvekili aday adaylığı sebebiyle başkan adayı olmayacak. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Cihan Paçacı, Divan Yardımcılığını İl Başkan Yardımcısı Abdülkakir Erbağcı, katip üyeliklerini ise Yavuz Dursun, Kader Aras ve Ahu Güzel yaptı.

 

ADAY OLAMADI

Şanbaz Yıldız’ın aday olmayacağı kongrede mevcutta İl Başkan Yardımcısı olan Nusret Acur İl Başkanlığı adaylığını açıklayan isim oldu. Acur ismini ilçe başkanlarının ortak fikirle Şanbaz Yıldız’a sunduğu biliniyor. Acur dışında Murat Atar ve Ayhan Çubuklu da il kongresinde başkan adayı olacaklarını duyurdu. Atar, sürpriz bir kararla seçime 1 gün kala yaptığı açıklama ile başkan adaylığından çekildiğini açıkladı. 2 adaylı olarak gerçekleştirileceği bilinen kongrede son dakikada alınan bilgiye göre Ayhan Çubuklu’nun kişi sayısını tamamlayamadığı için aday olamadığı öğrenildi. 33 kişinin imzasını toplaması gerekirken tamamlayamayan Çubuklu aday olmadı.

AKŞENER GELMEDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşeneri’in de katılması beklenen ancak rahatsızlığından kaynaklı katılamayan kongreye İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, İYİ Parti Genel İstişare Kurulu Üyesi Cumali Durmuş, İstanbul Milletvekili Ümit Beyaz, Mersin Milletvekili Zeki Hakan Sıdalı, Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, siyasi parti il başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

İYİ Parti Kocaeli kongresinde Ayhan Çubuklu aday olamadı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir