1. Haberler
  2. Güncel
  3. İzmit Belediyesi, Dirençli Şehirler Ağı’nın parçası oldu

İzmit Belediyesi, Dirençli Şehirler Ağı’nın parçası oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmit Belediyesinin doğal afet dönemlerinde aldığı hızlı aksiyon ve yardım çalışmaları uluslararası arenada ilgi görüyor. İzmit Belediyesi bu kapsamda, Birleşmiş Milletler Afet Riski Azaltma Ofisi’nin başlattığı MCR2030 inisiyatifine Muğla, Adana ve İstanbul Büyükşehir Belediyesiyle beraber Türkiye’den katılan dördüncü belediye oldu.

 

YOL HARİTASI SUNUYOR

İzmit Belediyesinin dâhil olduğu MCR2030, yerel yönetimlerin afet risklerine karşı direnç kazanma yolculuğunda hangi noktada olduklarını anlamalarına katkı sağlayarak, riskleri azaltmak ve afet direncini artırmaları için yol haritası sunuyor. Bu sayede oluşturulan ağ, şehirlerin güvenli, dirençli ve sürdürülebilir olmasının sağlanması yolunda yerel yönetimlere katkı sağlıyor.

 

TECRÜBELER PAYLAŞILACAK

İzmit Belediyesi, MCR2030 inisiyatifinin bir parçası olarak yurt dışında ağ üyesi olan binlerce şehir ve katılımcı kuruluşla bağlantı kuracak. İzmit Belediyesi, MCR2030 sayesinde afet konusunda yaptığı çalışmaları diğer şehirlerle paylaşacak ve diğer yerel yönetimlerin iyi uygulamalarını öğrenme şansına sahip olacak.

İzmit Belediyesi, Dirençli Şehirler Ağı’nın parçası oldu
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir