1. Haberler
  2. Güncel
  3. İzmit Belediyesi, İŞKUR’a yine TYP başvurusu yaptı

İzmit Belediyesi, İŞKUR’a yine TYP başvurusu yaptı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İzmit Belediyesi, kısa adı TYP olan Toplum Yararına Programlar kapsamında İŞKUR’a talepte bulunarak, vatandaşların istihdamını kolaylaştırıcı yöntemlerle işsizliğin önüne geçmek için adımlar atmaya devam ediyor. Liyakat ve istihdama büyük önem veren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, bu kapsamda geliri düşük vatandaşlar için önemli bir uygulama olan TYP’den yararlanabilmek adına önceki hafta başvuru evraklarını imzalayarak bir kez daha İŞKUR’a gönderdi. 
 
İZMİT BELEDİYESİNDEN BAŞVURU
İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Milli Eğitim dışında kurumlardan talep olmadığını açıklamış, “Bizden 2 senedir Milli Eğitim dışında isteyen kurum olmadı. Haziran ayında bu arkadaşların sözleşmeleri bitecek. Diğer kurumların açmasını biz de isteriz” ifadelerini kullanmıştı. İzmit Belediyesi, özellikle geliri düşük vatandaşlarımız için önemli bir yöntem olan TYP’ye 2019, 2020 ve 2021 yıllarında defalarca başvuruda bulunmuş fakat olumlu yanıt alamamıştı.
 
ÖNCEKİLERE YANIT VERMEMİŞLERDİ
İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ın “Milli Eğitim dışında TYP’den personel isteyen olmadı, diğer kurumların da talep açmasını isteriz” açıklamasına İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet tepki göstermişti. Hürriyet, İŞKUR’a yapılan resmi başvuru dilekçelerini paylaşarak konuya açıklık getirmiş, “Her sene resmi talepte bulunmamıza karşın İŞKUR Müdürlüğü’nden farklı sebeplerle sürekli olarak olumsuz cevaplar aldık.  İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz’ın yaptığı bu açıklamaları şaşkınlıkla karşılıyoruz” demişti. 
 
İŞKUR TYP NEDİR?
İşsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla İŞKUR tarafından uygulanan programlardır.
İzmit Belediyesi, İŞKUR’a yine TYP başvurusu yaptı
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir