1. Haberler
  2. Güncel
  3. İzmit’ten haberleri yok

İzmit’ten haberleri yok

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
AK Parti İl Başkan Yardımcısı Zeki Canşi’ni İzmit’te belediyelere ait tuvaletlerin ücretlerinin çok pahalı olduğunu yakındığı açıklamasına İzmit belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’ten cevap geldi. Makam toplantı salonunda açıklama yapan Hürriyet’in açıklaması şöyle:
 
CANŞİ’YE TEŞEKKÜR ETTİ
AK Parti’nin defalarca milletvekili aday adayı olan, MAZLUMER kurucularından Zeki Canşi’nin İzmit Belediyesi’ni eleştirdiğini gazetelerden okudum. Zeki Bey’e çok çok teşekkür ediyorum. Kendisinden Allah arzı olsun. Açıklamadan sonra kendisini bizzat arayıp teşekkür ettim. Durumu izah ettim. Böylesi önemli bir konusunda anlatmak istediğimiz, bir türlü vatandaşa izah edemediğimiz, geçmişin hatalarını anlatmadığımız konusunda bize çok güzel bir pas verdi. Kesinlikle kendisine hak veriyorum. Bir tuvalet ücretinin 2,5 TL olması kabul edilebilir bir şey değil. Açıklamasında kullandığı tabirleri de ayrıca kınıyorum. Böylesi kötü hikayeleri keşke anlatmasaydı ya da bizi arasaydı. 
 
İZMİT’TEN HABERİ YOK
Şuna da çok üzüldüm. Bunca yıl bu kentte siyaset yapmış 20 yıldır kenti yönetmiş birinin kentten bihaber olması kendi dönemin eseri olduğunu bilmemesi vatandaşa karşı yapılan ayıptır. Nasıl olsa ceketimi atsam kazanırım, nasıl olsa bu vatandaş bize oy verir mantığı, 20 yıldır yaşattığı sıkıntılar eleştirdiği konu ve bundan bihaber bir il yöneticisi. Bu açıklaması, vatandaşa neyi reva gördüklerini farkında olmadığını gösteriyor. Vatandaşlarımıza sesleniyorum: 20 yıl oy verdiğiniz bu insanlar sizden haberi yok, size neler yaşattıklarından haberi yok. Bunları hatırlatmak bize düştü. Bahsedilen Fevziye Cami tuvaleti şu anda 2,5 TL. Neden çünkü İzmit bel AK Parti yönetimindeyken bir kişiye 8 yıllığına verilmiş.
 
8 YILLIĞINA KİRALAMIŞLAR
Tuvaleti 2017 yılında kendi dönemlerinde bu tuvaleti ihale etmişler. Bu ihale beni ve benden sonra gelecek başka bir belediye başkanının görev süresini ipotek altına alacak şekilde yapılmış. Bu beni de aşıyor. Diğer belediye başkanının görev süresini de aşıyor. 2025 yılına kadar aylık 11 bin kira karşılığında ihale edilmiş. İte şikayet ettikleri konunun sebebi onlar. Halka kimlerin neyi reva gördüğünün üzerine parmak basmış Zeki Bey. Bizim dönemimizi bile ipotek altına alan yok pahasına ihale edilen bu ihalesi iptal etmek istediğimizde yargıdan geri dönen kamu hizmeti sunamadığmız alanlardan bir tanesidir. Fevziye Cami tuvaleti.
 
KOCAMAN RESTORANI 250 TL’YE KİRAYALAMIŞLAR
Bütün AK Partililere sesleniyorum: Madem bu kadar halkı düşünüyorsunuz gelin el verin parasız yapalım tuvaletleri. Bir sürü yer var böyle. Gülümse Kafe de geldiğimizde kiralıktı. İhalesi bitti, tekrar çıkmadık. Şimdi en kötü günde bile günlük cirosu 10 bin TL. Süleyman Paşa Hamamı Cumhuriyet Parkı gibi onları da düzeltelim. Büyükşehir elimizden almak için elinden gerekeni yaptı. Özel işletme işletsin istiyoruz dediler biz ise kamu tarafından işletilmesini istiyoruz dedik. İşte 3 yıldır bunun mücadelesini veriyoruz. Bir başka yer de var. 250 metrekare kapalı 1000 açık alan 1 yıllığına kiraya verilmiş. Aylık kirası 250 TL. Kocaman bir restoran. Artık bunu milletimizin takdirine sunuyorum. 
 
ŞELALE KAFE’NİN İHALESİ YAPILMIYOR 
Belediye eliyle işletilsin diye ısrar ettiğimiz sosyal tesis çalışması çerçevesinde Kültür Tepesi Şelale Kafe. Burasıda 8 yıllığına ihale edilmiş. Aylık kirası 4 bin 100 TL. İhalesi bitti ama büyükşehir belediyesinin buraları bizden almak istemesi ve birileri işletsin diye yeni ihalesi yapılmadan bir kişi tarafından bedavaya kullanılıyor. Biz işletmek istiyoruz dememize rağmen hala bize vermediler. Cumhuriyet Parkı’nı nasıl aldığımızı biliyorsunuz. Ayağımızı yere sağlam bastık. Unutan hafızalara görmeyen gözlere duymayan kulaklara var gücümüzle anlatmaya çalışıyoruz.
 
TEK KURUŞ ALMAYALIM
Bu eleştiri burada kalmasın. Hep birlikte gerekeni yapalım. Kamuya ait olan yerleri kamunun kullanımına bırakalım. Elbette özel işletme kazansın ama önce kamu önce halk. İhalesini iptal etsem de biliyorum ki bu karar yargıdan dönecek. Eğer samimilerse onları göreve davet ediyorum. Tek kuruş almaksızın kocaman bir yurdu tek kuruş almadan bir vakfa verenleri göreve davet ediyorum. Kendilerini vatandaşımıza şikayet ediyorum. Vatandaşımız artık bu yapılanları duymalı ve görmeli. Amaçları üzüm yemek değil bacıyı dövmek.
 
HAZIMSIZLIKLARI GEÇMEDİ
İzmit Belediyesi’ni nasıl küçük düşürürüz, Fatma Kaplan Hürriyet’i nasıl eleştiririz diye uğraşıyorlar Bu hazımsızlığı anlıyoruz. 3 yıldır hala geçmedi. Onun verdiği şeyle itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Düzgün muhalefet edecek çağları yok. Muhalefeti öğrenemediler. Bir alo deseler biz de siyasi nezaket gereği kendilerini davet edip nedir ne değildir anlatırız. Topu ayağıma bırakıyorlar vuruyorum gol oluyor sonra da ağlıyorlar. Başkan yardımcısı arkadaşlarla görüştük. Valilikten gelen haber şöyle: İhalesini yapacağız size tahsisi uygun görülmemiştir cevabı geldi. Talebimiz hala geçerlidir. Dayanışma duygularımızla bu yerin hayata geçirilmesi restore edilmesini istiyoruz. Başkan bir yerin bütçesini oraya aktarabiliriz dedik. Yeter ki yapılsın Kimin yaptığının önemi yok. Yapılması için elimizden geleni yaparız ama talebimiz reddedildi.
İzmit’ten haberleri yok
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir