1. Haberler
  2. Güncel
  3. Kocaeli’de Ford Otosan işçilerinden sosyal medyada ikinci eylem!

Kocaeli’de Ford Otosan işçilerinden sosyal medyada ikinci eylem!

ford
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… Gölcük ve Başiskele’de kurulu bulunan yaklaşık 15 bin işçinin çalıştığı Ford fabrikası işçileri, ‘Ek zam’ talep ediyor.

Kocaeli Haber… Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde imzalanan işçilerin büyük kısmının maaşı, son yapılan asgari ücretle birlikte o rakamın altında kaldı. Özellikle uzun yıllardır aynı fabrikada çalışan işçiler ile yeni işe başlayan işçiler arasındaki rakamın yakınlığı, enflasyonun giderek artması işçileri isyan ettirdi. İşçiler ocak ayından itibaren ‘Ek zam’ talebini fabrikada birçok noktaya yazarak dile getirdi.

 

Fabrikada örgütlü bulunan Türk Metal-Sen yetkililerine de taleplerini ileten işçiler, olumlu bir dönüş alamadı. Birleşik Metal-İş Sendikası üyeleri de fabrikada eylem başlatacaklarını duyurdu. Türk Metal-Sen Genel Başkanı Pevrul Kavlak gelen tepkiler üzerine iyileştirme için görüşmelere başladığını duyurdu. Ford Otosanlı işçiler ise taleplerini bir kez daha haykırmak için dün akşam Twitter üzerinde #FordişçisiEkZamistiyor hasthagiyle paylaşımlar yaptı. Yaklaşık 3 bin Tweetin atıldığı hasthang ile işçiler seslerini bir kez daha hem sendikaya hem de işverene duyurmayı başardı.

 

Kocaeli’de Ford Otosan işçilerinden sosyal medyada ikinci eylem!
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir