Kocaelili balıkçılar “Vira Bismillah” demek için gün sayıyor

kocaeli balıkçı
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… 1 Eylülde başlayacak olan balık av sezonu için tüm hazırlıklar tamamlayan Kocaelili balıkçılar, palamut dışında diğer balık çeşitlerinin bol olacağını ifade etti.

Kocaeli Haber…. 15 Nisanda başlayan av yasağı, 1 Eylül itibarı ile sona eriyor. Kocaelili balıkçılar, 1 Eylül Cuma günü başlayacak balık av sezonu için tüm hazırlıklarını tamamladı. Balıkçılar, teknelerini onarırken, ağ kesme ve örme işlemlerini de tamamlandı. Balık bolluğu bekleyen balıkçılar yeni sezona Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen destekle hazırlandı. Kent genelindeki balıkçılara boya ve macun gibi destekler veren Büyükşehir, aynı zamanda İzmit Körfezi’ne balık salarak balık popülasyonunun artması için çalışma yapıyor. Kandıra Bağırganlı Balıkçı Barınağı Balıkçılar Liman Kooperatif Başkanı Mustafa Altıntaş, “Allah’tan ümit kesilmez. Bol bol balık yiyeceğimizi düşünüyorum. Diğer türler palamuda göre biraz daha fazla. Büyük teknelerle küçük tekneleri kıyaslamak zor. Büyükşehirin verdiği destek küçük balıkçı için çok önemli. Giderleri baya kıstı. Başkan Büyükakın sağ olsun, bu duruma el atıp balıkçımızın yüzünü biraz da olsa güldürdü” ifadelerini kullandı.

 

Palamut açısından sıkıntılı bir sezon beklediklerini ifade eden balıkçı Turgay Gürbüz, “Diğer balıklar açısından iyi bir sezon bekliyoruz.” Derken 15 yıldır balıkçılık yaptığını söyleyen Emre Turan ise “Balıkçılar sezondan her zaman olduğu gibi ümitli. Hamsi, çinekop gibi türlerin bol olması bekleniyor. Kalkan balığını burada gördük.

 

 

Haber :   Kocaeli’de eşini 12 yerinden bıçaklayıp öldüren katil eş kendini böyle savundu!
Kocaelili balıkçılar “Vira Bismillah” demek için gün sayıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir