Kocaeli’yi dün yüksek sıcak bugün fırtına vurdu!

kocaeli fırtına
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri…  Son 23 yılın en sıcak gününü geçiren Kocaeli’de gece saatinde kısa süreliğine fırtına etkili oldu. Kentte yarın yağmur yağması bekleniyor.

Kocaeli Haber… Kocaeli’de gündüz saatlerinde hava sıcaklığı 41 derece olarak ölçülmüş, 13 Temmuz 2000 tarihinden bu yana en yüksek sıcaklık olarak kayıtlara geçmişti. Gece saat 04.00 sıralarında ise sıcaklık bir anda kırılarak yerini fırtınaya bıraktı. Kısa süreli fırtınada zaman zaman gök gürültüsü de duyuldu. Açık kafelerde oturan vatandaşlar bir süreliğine dışarı çıkmakta güçlük çekti. Fırtınanın etkisi ise uzun sürmedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre akşam saatlerinde yağmur yağması bekleniyor.

 

Gündüz yaşanan sıcağın üstüne bu sefer de fırtınadan dolayı insanların çıkmakta güçlük yaşadığını ifade eden Malik Yazıcı, “Sabah çok sıcaktı. Şimdi fırtınadan dolayı kimse dışarıya çıkamıyor. Seka Park’taki su fıskiyeleri herkesi ıslatıyor şu anda. Şu an güzel hava ama fırtınadan dolayı insanlar sıkıntı da yaşayabilir” diye konuştu.

 

SON 23 YILIN EN SICAK GÜNÜNDEN SONRA FIRTINA ETKİLİ OLDU
Son 23 yılın en sıcak gününü geçiren Kocaeli’de gece saatinde kısa süreliğine fırtına etkili oldu. Kentte yarın yağmur yağması bekleniyor.

 

SON 23 YILIN EN SICAK GÜNÜNDEN SONRA FIRTINA ETKİLİ OLDU
SON 23 YILIN EN SICAK GÜNÜNÜ GEÇİREN KOCAELİ’DE GECE SAATİNDE KISA SÜRELİĞİNE FIRTINA ETKİLİ OLDU. KENTTE YARIN YAĞMUR YAĞMASI BEKLENİYOR. 
Kocaeli’yi dün yüksek sıcak bugün fırtına vurdu!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir