MHP Kocaeli' de seçim heyecanı. Murat Nuri Demirbaş seçilmiş başkan olacak

MHP Kocaeli İl Başkanlığı’nın 14. Olağan İl Kongresinde tek aday olan mevcut başkan Murat Nuri Demirbaş, seçilmiş il başkanı olacak

MHP Kocaeli' de seçim heyecanı. Murat Nuri Demirbaş seçilmiş başkan olacak
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Kocaeli İl Başkanlığı’nın 14. Olağan İl Kongresinde tek aday olan mevcut başkan Murat Nuri Demirbaş, seçilmiş il başkanı olacak

Yerel seçimler öncesinde il ve ilçe kongrelerini tamamlayan MHP Kocaeli’de il kongresi bugün gerçekleştiriliyor. Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Teşkilatı, bugün İzmit Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 14. Olağan İl Kongresini düzenliyor. 601 delegenin oy kullanacağı kongrede MHP Kocaeli İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş tek aday. Kongre sonucu 33 asil, 32 yedek il yönetim kurulu seçilecek olup 26 büyük kongre delegesi de belirlenecek

GENİŞ KATILIM

Kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, MHP Kocaeli İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdulkadir Özdemir, ilçe başkanları, meclis üyeleri, yöneticiler ve partililer katıldı.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

MHP Kocaeli İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş kongrede yaptığı konuşmada, “Malumunuz üzere 12 ilçemizin kongrelerini bayram havasında geçirerek ülkücü duruş ve iradeye yakışır birlik, beraberlik içinde tamamladık. Bu vesileyle kongrelerimizde ilçe başkanı olarak seçilen değerli dava arkadaşlarımı ve yönetimlerini tebrik eder, başarılar dilerim. Dava arkadaşlarımla birlikte, partimizin başarısı için; gündüz yorulmadan, gece uyumadan, çalınmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül bırakmadan, yılmadan usanmadan çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz.

“SÖZ VERİYORUM’

Yenilenmiş kadrolarla, tazelenmiş umutlarla, tahkimi yapılan hedeflerle perçinlenmiş birlik ve kardeşlik ruhuyla, 31 Mart 2024 seçimlerine hazırlanacağız. Liderimizin izinde istikrar ve hizmet için uyumlu yönetimle umutlu geleceğe ulaşacağız. Huzurlarınızda söz veriyorum. Kimsenin başı öne eğilmeyecek. Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir şiarıyla birlik ve beraberlikten ödün verilmeyecek! Sizlerle beraber partimizin bayrağını en üstlere taşıyacağımıza söz veriyorum” dedi.

 

YILDIZ: UZAYDAN BİLE DUYDULAR

Kongrenin Divan Başkanı MHP Genel Başkan Yardımcısı Fethi Yıldız ise, “4 ay önce gün geçtikçe daha da önemi artan bir seçimden başarıyla geçtik. Siyasi tarihimizin bu önemli başarımızın tüm dünyadan hatta uzaydan bile duyuldu.14 Mayıs ve 28 Mayıs tarihlerinde yapılan seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak birlik ve beraberlik içerisinde başarıyla geçtik. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu hükümet sisteminde ikinci kez Cumhurbaşkanı seçtik. Bölücüler, LGBT’ciler, emperyalistlerin her rengi seçimden sonra yerle yeksan oldu ve birbirlerine düştüler. Önümüzdeki günlerde bunları elbette ki konuşacağız.

‘DESTAN YAZIYORUZ’

11 Büyükşehir perişan olmuştur. İstanbul’un öncelikle kurtarılması lazım. İstanbul gerçekten bu yağmacılardan inşallah kurtaracağız. Biraz daha dişini sık diyoruz. Ankara’da da yine ülkücü hareketi başka türlü göstermeye çalışıyor. Bu iftiralar tutmaz. Her taraf per ve perişan halde. Çöpler kaldırılmıyor sular akmıyor. Tesadüf değil. Cumhur İttifakı olarak geldiğimiz yeri hatırlayalım. Mazlum milletlerin yegâne ümidi Türkiye’dir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünyadaki tüm gerçeği olduğu gibi anlatmış ve ortaya sermiştir. Cumhur İttifakı zillet ittifakı gibi al ver ittifakı değildir. Yani Türkiye bölgesinde lider ülke olacaktır. Perişan durumdaki kasabaları ilçeleri illeri bunların elinden kurtaracağız. Türkiye şu anda diplomasinin merkezi olmuş durumda. Ve Turan yolunda önemli mesafeler alınmış durumda. Savunma sanayi terörle mücadelede destan yazıyor. Yüzyılın Türkiye Yüzyılı olduğunu dosta düşmana göstereceğiz.

‘İFTİRA ATIYORLAR’

Partimize ve ülkemize sürekli iftiralar atılıyor. Emperyalizm elindeki son güçle bize saldırıyor. Demokrasi ile bağdaşmayan bu güruha karşı başarılı olmak zorundayız. Elbette 126’nın üzerinde siyasi parti var. Bize en çok saldıran pazarlık partileri idi ve seçim sonunda yerle yeksan oldular. Ama CHP’li seçmene de elbette üzülüyoruz. Ancak yeni CHP örgütlerin bölücülerin kontrolüne girmiş vaziyette. Biz kalplerimizde kin ve nefret taşımayız. Ama onların da bizim sözlerimizi dinlemesi lazım. Sağımıza solumuza baktığımızda muhtemel adaylar görürüz. Onun için kimseyi kırmadan seçime gitmemiz lazım. Bizim ilçelerimize illerimize tavsiyemiz budur. Bu bir al ver işi değildir” şeklinde konuştu.

SANCAKLI: VATAN NÖBETİNDEYİZ

Son olarak konuşan MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı, “Siz ülkücüler ne yapıyorsunuz iktidar değilsiniz diyorlar. Ben de diyorum ki ülkücüler vatan nöbetinde. Ülkücü ülkücünün öz kardeşidir sözü öylesine bir söz değildir. Bu seçimlere çok çalışacağız. Bu seçimlerde de inşallah Cumhur İttifakı ile beraber çok başarılar elde edeceğiz. Başarılar diliyorum. Hep beraber bu bayrağı en yüksekte tutacağız” dedi.

MHP Kocaeli’ de seçim heyecanı. Murat Nuri Demirbaş seçilmiş başkan olacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir