Türk Metal Kocaeli başkanlığına aday oldu seçim çalışması engellendi!

turk metal kocaeli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanlığı için adaylığını açıklayan Nagihan Özcan, seçim çalışması yapmak üzere gittiği Enpay fabrikasında işyeri baş temsilcisi tarafından engellendiğini ifade etti.

 

Türk Metal Sendikası Kocaeli Şubesi’nin 10 Aralık Cumartesi günü saat 10:00’da Emex Otel’de düzenlenecek olan 6. Olağan Genel Kurulu öncesi Özcan, seçim çalışmasını yapmak üzere bugün Başiskele’de kurulu bulunan Enpay fabrikasına gitti. Enpay fabrikasında seçim çalışmalarının işyeri baştemsilcisi tarafından engellendiğini ifade eden Özcan, işçilere yönelik dağıtmaya çalıştığı ilanlara da el koyulduğunu belirtti. İşçilere seslenen Özcan, “Gelin bu korku düzenini değiştirelim” dedi.

Özcan’ın fabrika önünde yaptığı açıklamada,  “Bugün seçim çalışması sürdürmek üzere gittiğim Enpay fabrikası önünde işyeri baştemsilcisi Recep Coşkun tarafından engellendim. Dağıtmaya çalıştığım el ilanlarını almak isteyen işçi arkadaşlarıma ‘alma’ diyerek, alanlara da zorla bıraktırarak baskı uyguladı. Anlatmaya çalıştığım şey tam da buydu. İşte bu korku ve baskı düzeni değişmeli. İşçilerin neyi alıp neyi almayacağına, kime oy verip vermeyeceğine siz kim olarak karar veriyorsunuz? Enpay’da ve diğer fabrikalardaki işçi kardeşlerime sesleniyorum, gelin bu korku düzenini değiştirelim” ifadelerini kullandı.

 

Haber :   TES, atamalarla ilgili konuştu: Paralel algının yeni versiyonu!
Türk Metal Kocaeli başkanlığına aday oldu seçim çalışması engellendi!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir