Yahya Kaptan’da bulunan o işletmeci sokak köpeklerini nasıl öldürdüğünü anlattı!

yahya kaptan kocaeli izmit
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli’de İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan bir işletmenin sahibi, oğlunu ısırdığını iddia ettiği köpeği nasıl öldürdüğünü anlatırken, diğer köpekleri de öldüreceğini söyledi .

 

İzmit Yahya Kaptan Mahallesinde bulunan Hamzabey Çiftliği işletmecisi Orçun Maviş oğlunu ısıran bir köpeği öldürdüğünü videoyla anlattı. Hayvan severlerden çok büyük tepki gelirken, kendisine gelen tepkilere karşı yaptığı soğuk kanlı açıklamayla insanların kanını dondurdu.Maviş’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Daha önce vukuatlı olan bir köpek oğlum Orhan’ı ısırdığı için benim buna tahammül göstermem mümkün değildi. Ben de o köpeğin dünyayla bağlantısını kestim. Sonuçta benim önceliğim her zaman çocuklarımın sağlığıdır, insanların sağlığıdır. İnsan sağlığının söz konusu olduğu yerde benim için köpeklerin hiçbir değeri söz konusu olamaz.Şimdi böyle olunca bazı sıkıntılar oluştu onlarla uğraşıyorum. Bazı insanlar da bunu benim aleyhime kullanabileceklerini zannediyorlar. İnanın hiç umrumda değil bu köpek severler falan. Şu da var köpek severlerin neden bu kadar sesi çıkabiliyor? Çünkü onlar köpekleri istemeyenlerden gerçekten daha cesurlar gerçekten daha çok uğraşıp mücadele ediyorlar ama dediğim gibi benim çocuğumun sağlığı söz konusuysa dünyanın bütün köpekleri ve köpek severleri bir araya gelse umrumda olmaz.”

 

Hayvan koruma dernekleri ise şahsın ceza alması için ellerinden geleni yapacaklarını söylerlerken, mahalleli olarak tehdit ettiği 30 köpeği de koruyacaklarını söylediler.  Ayrıca şahsın sahibi olduğu hayvan çiftliğinin de kapatılması gerektiğini belirttiler.

Yahya Kaptan’da bulunan o işletmeci sokak köpeklerini nasıl öldürdüğünü anlattı!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir