1. Haberler
  2. Güncel
  3. YRP’den İKM’ye ziyaret

YRP’den İKM’ye ziyaret

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği’ni(İKM) ziyaret etti. Ziyarette İKM Başkanı Murat Öztürk, yönetimi ve Yeniden Refah Partisi Kocaeli İl Başkanı Mehmet Aras’da hazır bulundu. Ziyartte ilk olarak konuşan İKM Başkanı Murat Öztürk, “Ziyaretinizden ötürü mutlu olduk. Sizlere çok teşekkür ediyoruz. YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan’ı da misafir etmek isteriz. Kendisine İzmit Çarşı’da büyük bir yemek sofrası kurmak isteriz. Rahmetli Necmettin Erbakan’ın kıymetini bilemedik” dedi.

“SÜREÇ İYİ YÖNETİLEMEDİ”

Öztürk sözlerinin devamında, “Biz her geçen gün büyüyen bir derneğiz. Üye sayımız sürekli artmakta. Pandemi sürecinde esnafımız çok zorlandı. Geçinebilmek, evine ekmek götürebilmek için arabasını, evini satan arkadaşlarımız oldu. Bu süreç ne yazık ki iyi yönetilemedi. Bizim partimiz ekmek partisi. Başka siyasi partimiz yok. Allah bir daha böyle bir salgın göstermesin” dedi.

“TİCARET ODASI OLMUŞSUNUZ”

Öztürk’ün ardından konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Altınöz, “Siz dernek değil adeta ticaret odası gibi olmuşsunuz. Sizleri Ankara’da genel merkezimizde ağırlamak isteriz. Biz genel başkanımıza 2015’deki genel seçimde kamuoyu yoklaması yaptık. İki şehirde çok güçlü çıktık. Bu şehirlerden bir tanesi Kocaeli’ydi. Bu şehirden partimize çok destek gördük. Biz de sizleri seviyoruz. Pandemi sürecinde çok sıkıntılar çok sıkıntılar yaşadınız. Esnafımızın sorunların biiyoruz. AK Parti, son 19 yıl 565 milyar dolar faiz ödemiş. Bu kaynakların esnafımıza, vatandaşa aktarılması lazımdı.

“BUNLAR TİYATRO”

AK Parti iktidarı, zincir marketlere neden çözüm bulamıyor. Bir yıldır iktidar da olsalar belki bunu anlayabilirdik. Ama AK Parti, 19 yıldır iktidar da bulunuyor. Rahmetli Necmettin Erbakan Hocamız bir yıl iktidarda kaldı. Kendisi esnaf adına daha kalıcı çözümler üretmişti. Memurlara yüzde 20 zam vermişti. Ekonomiyi doğru yönetmek gerekiyor.  Almanya bizi kıskanıyor diyorlar. Bunlar tiyatro. Almanya bizim neyimizi kıskansın. Doğru yönetilsek belki bizi kıskanırlar. Ama doğru yönetilmiyor” dedi.

“NEDEN MİLLİ AŞIMIZ YOK”

Koronavirüs aşı süreci ile ilgili de konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Mehmet Altınöz, “Hıfsısıhha ensitüsini kapattık. Yurt dışından aşı getirtmeye çalışıyoruz. Neden milli ve yerli aşımız yok? Yurt dışında aşıyı bulanda bizim insanımız. Onlarla gurur duyduk ama koronavirüs aşısını biz neden bulup üretemedik” ifadelerini kullandı.  

YRP’den İKM’ye ziyaret
Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir