Acurman: “Satışa Hayır! Bahçecik’in ismini de, kimliğini de geri alacağız”

anıl acurman bahçecik
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, Başiskele Belediyesi’nin Bahçecik arazi satışına dair açıklamada bulundu

 

CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “ Milli mücadelenin ilimizdeki en önemli noktalarından Bahçecik bölgemizin adı ilçemiz kurulurken rafa kaldırılmış ve günün iktidarı tarafından hiçbir resmi evrakta geçmeyecek şekilde ayrık mahalle isimlerine bölünmüştür.

 

Bahçecik halkının gün geçtikçe bu işimden uzaklaşması için yerel yönetimler elinden geleni yapmaktadır.

 

İlçe kurulurken ismi çalınan insanı eşsiz, güzel ve yeşil beldemiz Bahçecik şimdi de adım adım değerlerini ve daha da ötesi kimliğini yitirmektedir.

 

Başiskele Belediyesi’nin ağustos ayı meclisinde bir nolu gündem maddesi ne yazık ki bu özel beldenin ciğerine bir hançer saplama teşebbüsüdür.

 

Bahçecik kent merkezinin hemen üstünde bulunan yaklaşık 19 dönümlük arazi belediyemizin hiçbir ihtiyacı bulunmadığı halde satılmak istenmekte geleceğe dönük bir rant alanı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

 

Bu surette her gün aldığı nefesi eksilen Bahçecikli komşularımız iktidar partisi tarafından oy oranları gözetilerek cezalandırılmakta, zarar görmektedir. Biz muhalefetin temsilcileri olarak ve daha ötesi on binlerce komşumuzun hak savunucusu olarak bu talana dur demek zorundayız.

 

Aksi halde Yuvacık’ta yaşandığı gibi Arap kültürünün Türk kültürümüzü tehdit ettiği bir hale geleceğiz. Bu istilaya dur demek için Bahçecik halkının sesi olarak bu satışa hayır diyor ve iktidar partisinden de geç olmadan bu yanlıştan dönmelerini istiyoruz.

 

Ve Bahçecik isminin yaşaması adına ilçe belediyemizin net tavır alarak Bahçecik bölgemizde bulunan mahallelerin isimlerinin önüne Bahçecik isminin eklenmesi ve bu surette mahalle isimlerinin yeniden düzenlenmesi için çalışma yapmasını talep ediyoruz. Bu ülkenin, bu şehrin şanlı tarihi kolay yazılmadı kolay da silinemez.

 

Bahçecik’in ismini de kimliğini de geri alacağız.

Acurman: “Satışa Hayır! Bahçecik’in ismini de, kimliğini de geri alacağız”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir