AKP’li Kocaeli Büyükşehir türbe gezisine 1.3 milyon TL harcadı!

kocaeli büyükşehir
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Anadolu Erenlerinin Türbe Ziyaretleri için Gezi” organizasyonu için 1,3 milyon TL harcadığı öğrenildi

Kocaeli Haber… Birgün’den Mustafa Bildircin’in ha berine göre; AKP’li Tahir Büyükakın idaresindeki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 7 Temmuz’da “Anadolu Erenlerinin türbe ziyaretleri” için ihale yaptı. Pazarlıkla yapılan ihale kapsamında yalnızca iki şirketten teklif alındı. Tekliflerden biri geçersiz sayılınca, ihaledeki teklif sayısı teke düştü.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nca oluşturulan ihale komisyonu, teklifler üzerinde incelemelerde bulundu. İhale komisyonu, nihai kararını ise 28 Temmuz’da verdi. Komisyonun kararı doğrultusunda belediye, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nca 17 Temmuz’da yayımlanan Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’nden 11 gün sonra, fahiş bir harcama gerçekleştirdi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul merkezli Elitatur Turizm Seyahat isimli şirket arasında 28 Temmuz’da sözleşme imzalandı. Sözleşmenin bedeli kayıtlara, 1 milyon 397 bin 610 TL olarak geçti. İhale kapsamında gerçekleştirilecek gezilerin, 2 Ağustos-10 Ekim döneminde tamamlanacağı belirtildi.

 

***

 

En borçlu belediye

 

Toplam 18 yıldır AKP’li isimlerin başkanlığını yaptığı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın Hazine borcu, 31 Temmuz itibarıyla 2 milyar 229 milyon 132 bin TL’ye ulaştı. Belediye, toplam 2,2 milyar TL’lik borç ile en borçlu belediye unvanını yine kimseye kaptırmadı. Belediyenin Hazine borcunda dönemlere göre yaşanan değişim ise şöyle sıralandı:

 

Aralık 2022: 2 milyar 328 milyon TL

 

Ocak 2023: 2 milyar 271 milyon TL

 

Mart 2023: 2 milyar 157 milyon TL

 

Mayıs 2023: 2 milyar 271 milyon TL

 

Temmuz 2023: 2 milyar 229 milyon TL

 

AKP’li Kocaeli Büyükşehir türbe gezisine 1.3 milyon TL harcadı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir