1. Haberler
  2. Siyaset
  3. AKP’liler Hakan Tanta’nın kazandığı ihaleyi iptal ettirdi!

AKP’liler Hakan Tanta’nın kazandığı ihaleyi iptal ettirdi!

Kocaeli Gazeteleri... CHP’li Hakan Tanta’nın ihale ile aldığı arazi, AKP milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ve AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus’un devreye girmesi ile iptal edildi.

hakan tanta
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… CHP’li Hakan Tanta’nın ihale ile aldığı arazi, AKP milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ve AKP Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus’un devreye girmesi ile iptal edildi.

 

İzmit Orhaniye’de 125 bin metrekare arazinin, devlet tarafından ihaleye açılması ve bu ihaleyi İzmit Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hakan Tanta’nın kazanması sonrası AKP’liler ihaleyi iptal ettirmek için Orman Genel Müdürlüğü’nde devre girdi. İhale iptal ettirirken Hakan Tanta şu açıklamayı yaptı:“Bu kentte beni tanıyan herkesin yanı sıra, CHP’liler de, AK Partililer de, İYİ Partililer de, MHP’liler ve diğer partilerin temsilcileri de çok iyi bilir; attığım her adımı onların gözlerinin önünde atarım.  Nitekim dün yaptığım açıklamada da her şeyi detaylı ve şeffaf biçimde sizlerle paylaşmıştım.

 

HUKUKSUZ OLARAK İPTAL EDİLDİ

Sonra ne oldu biliyor musunuz? Hakkımda çıkan karalamalarla dolu haberlerin mürekkepleri kurumadan, birileri işi kişilselleştirdi, insanlığı ve kentliliği bir kenara bıraktı. Ormanlardan sorumlu (!) bir Milletvekilimiz, İl başkanını da yanına alarak, Orman Bölge Müdürünü de ayaklarına çağırtıp, tamamen keyfi ve vekil olmanın verdiği güç sarhoşluğu ile,  her vatandaşın hakkı olduğu gibi , benimde tamamen hukuki yollardan (Hayatımda ilk defa) girdiğim ve kazandığım ihaleyi ve tahsisi, siyasi gücünü kullanarak hukuksuz olarak iptal ettirdi.

 

HAKLI OLDUĞUM DAVADAN VAZGEÇMEM

Büyük gövde gösterisi… Bravo… Sizleri ayakta alkışlıyorum. Tebrik ediyorum . Bu ne hırs , bu ne gözü kararmışlık… Allah sizlere; Ormanları katledenlerle, madencilik uğruna doğamızı yok edenlerle, Ülkemizin Cennet koylarını imara açanlarla, Devletin malına çökenlerle mücadelede de böyle hız ve kudret versin. Şimdi hukuk yoluna gideceğim. Kalem kağıt sizin elinizde olsa da, döneminiz boyunca hukuku ayaklar altına alarak, insanların ADALETE olan inancını kaybettirseniz de, hakkımı sonuna kadar arayacağım. Bu mesele artık benim kişisel mücadelem değildir.  Sakın kimse sakın yanlış anlamasın. Mesire alanı falan umurumda değil. Bu saatten sonra o defter kapandı. Değil mesire alanını, bana dünyayı verseniz , malıma mülküme de çökseniz, elinizden gelen her türlü kötülükleri de yapsanız, haklı olduğum bu davadan vazgeçmeyeceğim.

Değerli hemşerilerim, böyle bir konu ile ilgili sizlerin vaktini aldığım için kusuruma bakmayın. Ama bilin; hukuka sahip çıkmazsak, sıra hepimize gelecek.”

AKP’liler Hakan Tanta’nın kazandığı ihaleyi iptal ettirdi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir