CHP Kartepe’ye ikinci aday Hasan Bayrak

chp kartepe
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kocaeli Gazeteleri… Kartepe CHP Meclis Üyesi Hasan Bayrak partisinin ilçe başkan adayı olacağını açıkladı. Bayrak, meclis üyeliğinden istifa edecek

Kocaeli Haber… 3 Eylül’de gerçekleşecek olan CHP Kartepe İlçe Kongresinde daha önce aday olacağını açıklayan Necdet Akar’dan sonra bir isim daha adaylığını açıkladı. CHP  Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk’ün belediye başkan aday adayı olmak için görevi bırakma kararı almasının ardından Kartepe Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hasan Bayrak  CHP Kartepe İlçe Başkanlığı için adaylığını duyurdu. Bayrak’ın adaylık açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Her son, aynı zamanda yeni bir başlangıçtır diyerek, 4,5 yıldır büyük bir onurla sürdürdüğüm meclis üyeliği görevimi, ilçe başkanı aday adayı olmak için noktalamaya karar verdim. Her zaman ülkemin ve partimin yüksek yararını gözettim, bu doğrultuda sorumluluk ve inisiyatif almaktan da hiçbir zaman çekinmedim. Bu günde bu duruşun neticesi olarak adayım. Bizim bir unvana, makama ya da titre ihtiyacımız yok. CHP üyesi olmak, zaten bize en büyük sorumluluğu yüklüyor.

Bizim yolumuz; Cumhuriyet, demokrasi, aydınlanma, özgürlük, hak, hukuk, adalet yoludur. Bizim yolumuz; tarihe yön verenlerin cesaretinin yoludur. 19 Mayıs 1919 kararlılığıyla kurtuluşu hedefleyen Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Biz, böylesine onurlu bir yolun yolcuları, bekçileriyiz, nöbetçileriyiz. Elbette nöbet yerlerimiz değişebilir.  Ancak değişmeyen tek şey yoldaşlık hukukumuzdur. Nöbet yerleri değişse de aydınlık Türkiye hedefimiz devam ettikçe yoldaşlığımız da devam edecektir. Aday adayı dostlarıma başarılar diliyorum. Yolumuz hiç ayrılmayacak. Yolumuz uzun, heyecanımız yüksek, gençliğimiz var. Başaracağımıza, her bir vatandaşımızı hak ettiği refah seviyesine ulaştıracağımıza inanıyoruz

CHP, demokrasinin kendi içinde uygulandığı, demokrasinin yaşandığı bir parti. Kongrelerimiz, kişilerin değil ilkelerin tartışıldığı, kararın üyelerimizde, delegelerimizde, örgütlerimizde olduğu süreçlerdir. 03.09.2023 Kartepe İlçe Kongremizi bu inançla gerçekleştireceğiz. Yapacaklarımızın dahası var şimdi yeniden yeni bir hikâyeye ve yolculuğa çıkıyoruz. Kartepe’mize, partimize hayırlı olsun…”

 

 

CHP Kartepe’ye ikinci aday Hasan Bayrak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir