CHP Kocaeli, sel manzaralarını yerinde inceledi

CHP Kocaeli, ilimizdeki yağışlarından ardından oluşan sel manzaralarını yerinde inceledi

chp kocaeli sel (1)
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcıları Pınar Atabay ile Gökhan Keser, hafta sonu Kocaeli’de etkisini gösteren sağanak yağışın ardından bölgede yaşanan sel baskınlarını sahada inceledi. Saha incelemelerinin ardından ortaya çıkan manzarayı değerlendiren CHP Kocaeli heyeti, olumsuz hava koşullarının Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin göz ardı ettiği ihmallerle birlikte sel ve taşkınlara dönüştüğünü vurgulayarak tarımsal üreticilerin felakete sürüklendiğini ifade etti. Açıklamada, “Bu ihmalkarlık ve maddi zararlar karşısında CHP Kocaeli İl Başkanlığı olarak, Büyükşehir Belediyesi’ni derhal sorumluluk almaya ve zararın giderilmesine çağırıyoruz” denildi.

“VATANDAŞLARIMIZ SEL BASKININDAN AĞIR ZARAR ALMIŞLARDIR”

Şehrin alt yapı sistemine dair eleştirilerini sıralayan CHP Kocaeli İl Örgütü’nün değerlendirmesinde şu ifadeler yer aldı: “Yapılan incelemeler sonucunda, İzmit ilçesi, Çayırköy mahallesi Hacıoğlu köyünde, 4 çiftçinin üretim yaptığı yaklaşık 20 dönüm alana sahip patlıcan, ıspanak, kıvırcık ve yonca ekili olan tarlaların su altında kaldığı ve ürünlerin zarar gördüğü tespit edildi. Bıçkıdere Göleti’ni besleyen yüksek debili suların, yetersiz köprü ve tıkanmış beton borular nedeniyle taşkına sebep olduğu belirlendi. Bu incelemelerin yapıldığı sırada benzer sel baskınlarıyla Kandıra’daki çiftçilerimizinde zarara uğradığı tespit edilmiş olup Kandıra, Kartepe ve Körfez ilçeleride dahil olmak üzere vatandaşlarımız sel baskınından ağır zarar almışlardır.

“BU TÜR İHMALLERİN HESABINI SORMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Bu zararların temelinde ise uyarılara rağmen öngörüsüz davranan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi var. Bu ihmalkarlık ve maddi zararlar karşısında CHP Kocaeli İl Başkanlığı olarak, Büyükşehir Belediyesi’ni derhal sorumluluk almaya ve zararın giderilmesine çağırıyoruz. Benzer felaketlerin önüne geçilebilmesi için yönetim kadrolarının derhal gerekli tedbirleri alması ve şehrimizin korunması zorunludur. Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli örgütleri olarak, İzmit, Kandıra, Kartepe ve Körfez ilçelerimizdeki çiftçilerimize, vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Hiçbir mağdur vatandaşımızı yalnız bırakmayacağız ve bu tür ihmallerin hesabını sormaya devam edeceğiz.”

CHP Kocaeli, sel manzaralarını yerinde inceledi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir