CHP Kocaeli’de Bülent Sarı seçilmiş başkan olur

chp kocaeli
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

oguzhan aktas 3CHP’de ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından gözler il kongresini çevrilirken mevcut başkan Bülent Sarı tekrar aday olacağını duyurmuştu. Bugün ise karşısına beklendiği üzere rakip olarak Mehmet Ümit Küçükkaya çıktı.

 

CHP’de ilçe kongrelerinin tamamlanmasının ardından Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı Kongresi 30 Eylül Cumartesi günü Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Kongrede 642 delegenin oy kullanma hakkı bulunurken kongre sonunda 30 yönetim kurulu üyesi ve 28 kurultay delegesi belirlenecek. Mevcut ilçe başkanı Bülent Sarı kongrede tekrardan aday olacak.

İLÇE KONGRELERİNDE SARI’NIN EKİPLERİ ÖNDE

CHP’nin gerçekleşen ilçe kongrelerinde Bülent Sarı’nın desteklediği isimlerini göreve gelmesi, il başkanlığı için Bülent Sarı’nın elini güçlendirirken özellikle Harun Yıldızlı’nın Bülent Sarı ile hareket etmesi, İzmit İlçe başkanlığına seçilen Gökhan Ercan ve ekibinin de mevcut başkan Bülent Sarı’ya destek vereceği biliniyor.

SARI’NIN RAKİBİ KÜÇÜKKAYA

CHP’de Kocaeli il başkanlığı kongresinin tek aday geçmeyeceği ve CHP İzmit eski ilçe başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’nın Bülent Sarı’nın karşısına rakip olarak çıkması bekleniyordu. Küçükkaya, bugün delegelere duyuru yaparak aday olduğunu ilan etti. Küçükkaya’nın rakip olacağı Bülent Sarı, ilçe kongrelerinin ardından başkanlık yarışında rahat bir konumda.

KÜÇÜKKAYA’ NIN İŞİ ZOR

Mehmet Ümit Küçükkaya’ nın işi ise oldukça zor gözüküyor.  Yakın ekibinden bazı isimlerinde Bülent Sarı’ ya destek verdiği bir ortamda, Küçükkaya’ nın 642 delegeden kaçını kendisi lehine ikna edeceği de merak ediliyor.

 

CHP Kocaeli’de Bülent Sarı seçilmiş başkan olur

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir